Olenderek następcą Gacka | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.05.2017

Olenderek następcą Gacka

Maciej Olenderek latach występów w Warszawie przenosi się do LOTOSU Trefla, z którym podpisał dwuletni kontrakt. Kolejny sezon w gdańskim klubie spędzi też młody Fabian Majcherski.

Maciej Olenderek mierzy 178 cm i w październiku skończy 25 lat. Pochodzi z podwarszawskiego Żyrardowa i przez całą dotychczasową karierę – z wyjątkiem okresu nauki w -ie Spała – związany był z klubami ze stolicy – Metrem i Legią w okresie młodzieżowym oraz AZS-em Politechniką Warszawską od sezonu 2011/2012. W barwach tego ostatniego klubu zadebiutował w PlusLidze i przez sześć lat występów wyrobił sobie markę jednego z najsolidniejszych ligowych libero. W swoim dorobku ma m.in. srebrny medal Pucharu Challenge, tytuły mistrza i wicemistrza Polski młodzików oraz występy w reprezentacjach młodzieżowych.

Cieszymy się, że udało nam się pozyskać utalentowanego gracza, aspirującego do grona czołowych polskich libero. Maciek wciąż jest młodym zawodnikiem, który może i chce rozwijać się jako siatkarz, a przy tym ma już kilka lat doświadczenia w PlusLidze. Jestem przekonany, że w najbliższym sezonie potwierdzi swój potencjał i dobrze wpasuje się w nasz styl gry, a nasz zespół dzięki niemu będzie gotów do walki o wyższe cele – ocenił Andrea Anastasi, trener LOTOSU Trefla.

W ostatnim sezonie w barwach warszawskiego klubu wystąpił w 30 meczach PlusLigi, dwukrotnie zostając uznanym za najlepszego gracza spotkania. O kolejne wyróżnienia powalczy już w szeregach LOTOSU Trefla, z którym związał się dwuletnim kontraktem.

W Gdańsku szykuje się ciekawy skład, który w przyszłym sezonie będzie mógł walczyć o wysokie cele. Cieszę się, że mogę być częścią tego projektu. Oczywiście duży wpływ na przenosiny nad morze miała też dla mnie osoba Andrei Anastasiego. To szkoleniowiec o ogólnoświatowej renomie i… mam nadzieję, że zrobi ze mnie siatkarza – komentuje z uśmiechem Olenderek.

Jego zmiennikiem będzie 20-letni Fabian Majcherski. Mierzący 172 cm libero pochodzi z Lęborka i jest wychowankiem tamtejszego SPS-u, jednak od czterech lat związany jest z LOTOSEM Treflem. Reprezentował żółto-czarne barwy w kategoriach młodzieżowych, zdobywając m.in. wicemistrzostwo Polski juniorów oraz brązowy medal Młodej Ligi.

W listopadzie 2016 roku zadebiutował w PlusLidze. W najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpił dotąd w 13 meczach, często regularnie wymieniając się ze swoim mentorem, Piotrem Gackiem. „Gato” odpowiadał wówczas za przyjęcie, Majcherski – za obronę. W kolejnych rozgrywkach 20-latek powalczy o powiększenie swojego boiskowego doświadczenia.

Fabian już w poprzednim sezonie udowodnił, że może grać na wysokim poziomie i niejednokrotnie prezentował się z bardzo dobrej strony. Przed nim wciąż wiele pracy, ale ten gracz nigdy się nie oszczędza i z pełnym zaangażowaniem podchodzi zarówno do treningów, jak i meczów. Wierzę, że w kolejnych rozgrywkach może znacznie podnieść swoje umiejętności, stale poszerzając przy tym nasz wachlarz możliwości w defensywie – zapowiedział Anastasi.

[źródło: Biuro Prasowe Gdańsk]

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika