Porażka duetu Bednarek-Kontinen w decydującym meczu. Jans-Ignacik nie zagra w finale | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 19.07.2014

Porażka duetu Bednarek-Kontinen w decydującym meczu. Jans-Ignacik nie zagra w finale

Tomasz Bednarek wraz z Finem Henrim Kontinenem przegrali w finale challengera rozgrywanego w Poznaniu z parą Albot-Pavlasek 5:7, 6:2, 8:0. Z kolei do finału gry podwójnej nie zdołała awansować Klaudia Jans-Ignacik, która wespół z Czeszką Janette Husarovą również przegrały po super tie-breaku.

MączkaTenisZiemny

Bednarek, jak i Kontinen wystąpili po raz drugi w finale debla w turnieju Poznań Open. Polak triumfował w Wielkopolsce w 2006 roku. Wówczas jego partnerem był Michał Przysiężny. Fin natomiast znalazł się w finale ww. imprezy w zeszłym roku z innym naszym rodakiem, Mateuszem Kowalczykiem. Obaj jednak musieli uznać wyższość rywali z Niemiec w dwóch setach.

O dzisiejszej wygranej zadecydował super tie-break, w którym lepsi okazali się przeciwnicy pochodzący z Mołdawii i Czech. Co ciekawe, Radu Albot i Adam Pavlasek wystąpili ze sobą w deblu po raz pierwszy.

Po raz ostatni w poznańskich zawodach w deblu zwyciężali we wspomnianym 2006 r. W singlu także w tym roku nikt z polskich reprezentantów nie będzie cieszyć się z wygranej. Poprzednio, tj. w 202 r., w grze pojedynczej zwyciężał Polak, mianowicie Jerzy Janowicz.

W finale turnieju WTA w Stambule, w grze podwójnej, nie wystąpi Jans-Ignacik. Polka i jej partnerka Husarova nie dały rady parze Doi-Switolina. Wczoraj do finału debla w stolicy Turcji awansowała zaś Paula Kania.

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>