TJ Sanders poprowadzi grę LOTOSU Trefla | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 31.05.2017

TJ Sanders poprowadzi grę LOTOSU Trefla

25-letni rozgrywający reprezentacji Kanady będzie pierwszym wyborem Andrei Anastasiego na tej pozycji w sezonie 2017/2018. w minionych rozgrywkach został wicemistrzem Turcji, a obecnie wraz ze swoją kadrą narodową przygotowuje się do występów w Lidze Światowej.

Tyler James (sam gracz preferuje formę TJ) w grudniu skończy 26 lat i mierzy 191 cm. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w czasie studiów na University of Manitoba i McMaster University. Karierę w Europie zaczął od występów w holenderskim Ambiant Lycurgius. Przed sezonem 2014/2015 przeniósł się do drużyny Dragons Lugano, z którą sięgnął po mistrzostwo Szwajcarii i występował w elitarnej Lidze Mistrzów.

W lutym 2016 roku dołączył do MKS-u Będzin. Wystąpił w 11 spotkaniach PlusLigi, zdobywając w nich 42 punkty. Choć jego zespół nie grał wówczas o najwyższe cele, Kanadyjczyk zostawił po sobie znakomite wrażenie. Jego umowa została przedłużona na dwa kolejne sezony, jednak zainteresowanie nim wyraził turecki Arkas Izmir, prowadzony przez Glenna Hoaga, z którym pracował wcześniej w reprezentacji swojego kraju. Potentat znad Bosforu wykupił kontrakt Kanadyjczyka, a ten poprowadził swoją drużynę do wicemistrzostwa Turcji i czołowej ósemki Ligi Mistrzów. Po tych sukcesach zdecydował się jednak na zmianę otoczenia i podpisał roczny kontrakt z LOTOSEM Treflem.

Na moją decyzję wpływ miało wiele czynników. Po pierwsze, chciałem ponownie zagrać w PlusLidze, w której występowałem już w przeszłości i bardzo dobrze wspominam ten czas. Po drugie, przekonał mnie do tego trener Andrea Anastasi. Opowiedział mi o reszcie składu, zainteresował wizją drużyny, którą będziemy tworzyć i już teraz nie mogę doczekać się występów w barwach LOTOSU Trefla – deklaruje Sanders.

TJ od 2014 roku jest podstawowym rozgrywającym swojej reprezentacji narodowej. Prowadził grę Kanadyjczyków podczas rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata, które ukończyli oni na siódmym miejscu, oraz ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich, w których dotarli do ćwierćfinału. Ma w swoim dorobku także złoto mistrzostw Ameryki Północnej i Środkowej i brąz Igrzysk Panamerykańskich. W tym roku wciąż będzie szóstkowym graczem Kanady i prawdopodobnie wystąpi w Lidze Światowej, Memoriale Huberta Jerzego Wagnera czy wymienionych wcześniej turniejach kontynentalnych. Opóźni to jego przyjazd do Gdańska, ale zapewnia, że nie będzie to problemem.

Przyzwyczaiłem się już do tego, że późno dołączam do drużyny klubowej, tak było również w poprzednich latach. Po wszystkich turniejach dołączę do LOTOSU Trefla w dobrej formie i płynnie przejdziemy przez ten proces. Oczywiście, będę potrzebował chwili na zgranie z kolegami, ale jestem przekonany, że jesteśmy na tyle dobrym zespołem, pełnym klasowych graczy, że wejście we wspólny rytm nie zajmie nam wiele czasu – zapewnia 25-letni rozgrywający.

w LOTOSIE Treflu będzie występować z numerem trzecim na koszulce. Ekscytacji z jego pozyskania nie kryje Andrea Anastasi.

TJ to bardzo interesujący rozgrywający, którego postępy obserwuję już od dłuższego czasu. Jestem przekonany, że dobrze wpasuje się w nasz zespół i system, którym zamierzamy grać. Jego międzynarodowe doświadczenie może być ważnym elementem spajającym naszą przebudowaną drużynę i bardzo się cieszę, że w najbliższym sezonie będzie częścią LOTOSU Trefla – podkreśla trener gdańskiego zespołu.

[źródło: Biuro Prasowe Gdańsk]

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika