Wielki Piątek! "Najcenniejszy polski piłkarz w historii" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 19.04.2019

Wielki Piątek! „Najcenniejszy polski piłkarz w historii”

Krzysztof Piątek w dziesiątce największych odkryć sezonu.

Według najnowszych rankingów przygotowanych przez Transfermarkt aktualnie piłkarzem o największym wzroście wartości rynkowej jest Krzysztof Piątek. Przełomem dla Piątka okazał się transfer z Cracovii do Genoa CFC, co w rezultacie okazał się być intratną inwestycją dla włoskiego zespołu. Piątek zagrał w barwach Genoi CFC 2 spotkań i strzelił dla niej aż 19 bramek.

W styczniu 209 roku Krzysztof Piątek stał się bohaterem kolejnego głośnego transferu do AC Milanu, wiążąc się kontraktem ważnym do 30 czerwca 2023. W wyniku tego transferu opiewającego na kwotę 35 mln euro Krzysztof Piątek został najcenniejszym polskim zawodnikiem w historii.

Madrycki dziennik „Marca” opublikował listę 100 najlepszych zawodników na świecie. W rankingu znajduje się dwóch Polaków R1; Krzysztof Piątek, który zajmuje w nim 82 miejsce i Robert Lewandowski, który plasuje się na 39 pozycji.

Najlepszym piłkarzem na świecie według dostępnych źródeł jest Lionel Messi.

Autor

- dziennikarka sportowa.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika