WTA Baku: Piter i U. Radwańska w II rundzie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 21.07.2014

WTA Baku: Piter i U. Radwańska w II rundzie

i Urszula Radwańskie wygrały swoje pierwsze mecze w turnieju rozgrywanym w Baku (Azerbejdżan) i awansowały do kolejnej rundy. Piter wystąpi jeszcze w tych zawodach w grze podwójnej, podobnie jak Klaudia Jans-Ignacik.

WTA_Baku_2014

Źródło: Baku Cup/bakucup.az

Piter mierzyła się dziś z Kristyną Pliskovą z Czech. Pojedynek nie trwał dwie godziny i osiemnaście minut. Pierwszy set musiał rozstrzygnąć tie-break, w którym lepsza okazała się Pliskova (wygrała 7-4). W drugiej partii Piter wygrała seta 6:3, a w decydującym secie zwyciężyła 6:4. Następna rywalkę Piter będzie Serbka Bojana Jovanovski (rozstawiona z numerem 5), która także musiała rozegrać trzy sety, żeby awansować do II rundy.

W deblu partnerką Piter jest Rumunka Alexandra Cadantu. Obie panie zmierzą się w I rundzie z parą Olaru-Peer rozstawioną z numerem 3.

Druga nasza rodaczka rywalizowała z Belgijką Alison Van Uytvanck, ale po rozegraniu jednego seta, tj. 36 minutach, rywalka Polki zrezygnowała z dalszej gry z powodu kontuzji. Radwańska wygrała pierwszą partię 6:1. Krakowianka po raz drugi spotkała się z Van Uytvanck. Wcześniej grały ze sobą w ramach Fed Cup w kwietniu 2013 roku i wówczas Radwańska wygrała 2:0.

Radwańska jutro (wtorek) ma wolne. Jej przeciwniczką w następnej rundzie będzie albo Słowaczka Magda Rybarikova, albo Japonka Misa Eguchi. Z kolei Piter rozegra jutro tylko spotkanie deblowe.

W sumie w stolicy Azerbejdżanu przebywają trzy polskie tenisistki. W grze podwójnej udział weźmie jeszcze Jans-Ignacik. Wraz z Czeszką Janette Husarovą (rozstawione z numerem 2) zagrają na starcie z parą Schiavone-Voegele.