51. Bieg Westerplatte | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 13.09.2013

51. Bieg Westerplatte

14 września 2013 roku Miasto Gdańsk już raz 51. będzie gościć biegaczy z kraju i zagranicy na prestiżowej imprezie biegowej. Bieg Westerplatte jest najstarszą imprezą biegową w Polsce, na stałe wpisaną w kalendarz ważnych wydarzeń sportowych. Co roku wśród uczestników nie brakuje zawodników z Kenii, Białorusi, Niemiec i całej Polski.

51. Bieg Westerplatte

W tym roku organizatorzy przewidują 3900 miejsc startowych. Zgłoszenia można dokonać na stronie www.westerplatte.sts-timing.pl do dnia 29 sierpnia, do godziny 23.59. wypełnieniu elektronicznego formularza zgłoszeniowego należy wnieść opłatę startową w wysokości 20 PLN.

Trasa 10-kilometrowego biegu w najbliższej, 51. edycji ulegnie modyfikacji w stosunku do lat ubiegłych. Start nastąpi na Westerplatte, w miejscu, gdzie rozpoczęła się II Światowa, zaś meta zostanie zlokalizowana na Targu Węglowym. Start w wyścigu będzie symboliczną formą oddania czci poległym obrońcom Westerplatte.

51. Bieg Westerplatte

Bieg ma formułę otwartą, wystartować może każdy i co istotne, również każdy może wygrać. Najlepsi biegacze otrzymują czeki na łączną kwotę ponad 20000 PLN. Zwyciężyć może jednak każdy. Kolejna kwota 10000 PLN to pula nagród rzeczowych, które zostaną rozlosowane wśród wszystkich, którzy ukończą bieg. Każdy uczestnik uhonorowany zostanie okazałym, pamiątkowym medalem, odlanym specjalnie na tę edycję imprezy.

Na Targu Węglowym stanie również małe miasteczko biegowe, a w nim stoiska partnerów, ekspozycje sprzętu sportowego, biegowego a także liczne dla kibiców, rodzin towarzyszących biegaczom.
Radio Gdańsk dla uczestników Biegu Westerplatte przygotowało wyjątkowe nagrody specjalne. Pierwszą z nich jest Puchar Pomorze Biega dla najbardziej radiowego biegacza. Na czym to polega? Idea nagrody jest prosta. Radio Gdańsk nadaje na częstotliwości 103,7 fm, a więc nagroda trafi do osoby, która zajmie w biegu 1037 miejsce. Liczy się zatem nie tylko bycie pierwszym na mecie! Druga nagroda zostanie przyznana uczestnikowi biegu, który jako pierwszy przekroczy linię mety w 51 minucie.

Dodatkowym atutem wyróżniającym Bieg jest zainteresowanie mediów wynikające z udziału znanych sportowców: olimpijczyka Adama Korola, maratończyka Radosława Dudycza czy też biegaczy z Kenii odnoszących sukcesy w wielu biegach organizowanych w Polsce. Także dla uczestników biorących udział w Biegu Westerplatte, możliwość zmierzenia się z utytułowanymi postaciami świata sportu jest dodatkową atrakcją i mobilizacją do poprawiania swoich wyników.

Samo bieganie jest w prosty sposób kojarzone ze zdrowiem, energią, dobrym samopoczuciem. Jest też aktywnością, która niesie ze sobą aspekty towarzyskie, czyli możliwość spotkania ze znajomymi z innych biegów, wymiana doświadczeń i wspólne spędzanie czasu. Jest aktualnie obowiązującą modą.

Nagrody

1. Zwycięzcy w biegu głównym kobiet (miejsca I – III), mężczyzn (miejsca I – III) otrzymują puchary. Zwycięzcy w biegu głównym otrzymują również nagrody pieniężne w wysokości:
I – 1200 zł
II – 1000 zł
III – 800 zł
IV – 600 zł
V – 500 zł
VI – 400 zł

2. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymują puchary oraz nagrody pieniężne w wysokości:
I – 300 zł
II – 200 zł
III – 100 zł

Dodatkowo, dekoracji zwycięzców poszczególnych kategorii odbędzie się losowanie nagród rzeczowych wśród wszystkich uczestników, którzy ukończyli 51. Bieg Westerplatte. Warunkiem otrzymania wylosowanej nagrody jest podczas losowania.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika