Zmiany w komunikacji, dojazd do Strefy Kibica, więcej toalet. Gdańsk szykuje się na mecz z Czechami | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 16.06.2012

Gdańsk szykuje się na mecz z Czechami

szykuje się do dzisiejszej wieczornej transmisji meczu Polska – Czechy.

W związku z jednoczesną transmisją ostatnich meczów grupowych, drugie spotkanie (Rosja-Grecja) zostanie odtworzone na mniejszym telebimie po zakończeniu meczu Polaków, zaś na scenie rozpoczną się koncerty.

dziś przygotowana na przybycie 40 tys. piłkarskich fanów. (Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl)

Nie zapominajmy także o zakazie wnoszenia na teren strefy niebezpiecznych materiałów i rzeczy. Materiały pirotechniczne, parasolki, wskaźniki laserowe, butelki, puszki, kubki, opakowania PET, to tylko niektóre przedmioty, których nie można wnosić do gdańskiej Strefy Kibica.

Dodatkowo przypominamy o zachowaniu szczególnej uwagi w pełnym ludzi miejscu, gdyż są to idealne warunki dla działania kieszonkowców.

W związku z ogromnym zainteresowaniem meczem Biało-Czerwonych, od dziś Strefa Kibica może pomieścić 40.000 osób i na taką ilość przygotowani są organizatorzy.

Dodatkowy parking dla kibiców

W związku z wieczorną transmisją meczu Polska – Czechy w Gdańskiej Strefie Kibica, uruchomiony zostanie w dniu dzisiejszym parking Park&Ride przy al. Armii Krajowej.

W dniu dzisiejszym z parkingu można korzystać już od godz. 16.00.

Przypomnijmy, że parking zlokalizowany jest na odcinku Armii Krajowej od ul. Łostowickiej do ul. Jabłoniowej. Dojazd z parkingu do centrum miasta odbywa się z pomocą specjalnej, bezpłatnej autobusowej linii C1, oraz tramwajami jadącymi od strony pętli Łostowice-Świętokrzyska.

Do Strefy Kibica na mecz Polska-Czechy najlepiej komunikacją miejską

W dniu 16.06.2012 (sobota) obowiązuje sobotni rozkład jazdy.

Dodatkowo po zakończeniu transmisji meczu (około godz. 22:30-22:40), z przystanku „Brama Oliwska” odjadą dodatkowe tramwaje: 2 w kierunku Zaspy-Przymorza do Oliwy, 2 do Łostowic Świętokrzyskiej, 3 do Brzeźna, 3 do Stogów przez Przeróbkę, 6 do Jelitkowa przez Wrzeszcz-Oliwę.

Spod Dworca Głównego odjadą dodatkowe autobusy na wybranych liniach dziennych i nocnych – wg analizowanych na bieżąco potrzeb. Liczba dodatkowych kursów będzie uzależniona od frekwencji.

Dzisiejszej nocy (16/17.06.2012) z pętli „Łostowice Świętokrzyska” odjadą dodatkowe autobusy linii N1 (do Oruni Górnej), N4 (do Jaworzniaków przez Zakoniczyn) i N13 do Olimpijskiej. Kursy będą realizowane – wg potrzeb – zawsze po przyjazdach tramwajów linii 2 i 6 na pętlę.

Warto wiedzieć, oferta dodatkowych kursów N1, N4 i N13 będzie utrzymana również w dni meczowe 18 i 22.06.2012 oraz we wszystkie dni meczowe, w których gra reprezentacja Polski.

Przypominamy, że do nocy 01/02.07.2012 włącznie codziennie do około godz. 02:30 zostały wydłużone godziny funkcjonowania linii 2, 3 i 6. Dodatkowe kursy będą realizowane co 20 minut.

Dodatkowe toalety

Od dziś na terenie Głównego i Starego Miasta w Gdańsku, rozlokowanych jest dodatkowych 20 toalet przenośnych .

– W związku z dużą liczbą kibiców przybywających do Gdańska i ich ulubionym hobby, jakim jest picie sporych ilości piwa, zadecydowano o postawieniu kolejnych toalet – informuje Miejsko-Wojewódzki Sztab Operacyjny.

Zostały one ustawione przede wszystkim w bocznych uliczkach od Długiej i Długiego Targu.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>