Gdańsk-Zaspa: Festiwal Malarstwa Monumentalnego | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 19.07.2012

Gdańsk-Zaspa: Festiwal Malarstwa Monumentalnego

IV edycja Festiwalu Malarstwa Monumentalnego na Zaspie dobiegła końca. 5 nowych prac o łącznej powierzchni 1400 m² stworzyli: Klaus Klinger z Niemiec, szwedzkie trio Wallride, gdańszczanin Paweł Paulus Mazur, Argentyńczyk Lucas Lasnier aka Parbo (1/2 duetu artystycznego Kidgaucho) oraz z Niemiec. Artyści zinterpretowali hasło „Czy wszystko jest na sprzedaż?”.

Autor: Paweł Paulus Mazur

Uczestnicy wernisażu, który odbył się 13 lipca, odbyli spacer na trasie nowych murali w towarzystwie ich twórców, komentującego Jarosława Janiszewskiego i przy akompaniamencie orkiestry dętej. Uroczysty pochód zakończył się wspólnym piknikiem przy klubie Plama GAK.

Autor: Klaus Klinger

Kolekcja Malarstwa Monumentalnego liczy dzisiaj 38 murali. Tworzą ją także uczniowie Gdańskiej Szkoły Muralu prowadzonej przez Rafała Roskowińskiego i Jacka Zdybla. W sierpniu 2012 roku uczniowie GSM wspólnie wykonają dyptyk przy ul. Bajana 9A i Bajana 11C.

Zestawienie murali

 

Ponadto, fotografie 10 murali z zaspiańskiej kolekcji można aktualnie, do 28 lipca, oglądać w Warszawie na tamtejszym festiwalu Street Art . Wystawa „Street Art w Polsce 2012” w Galerii Jabłkowskich prezentuje zdjęcia z największych polskich festiwali poświęconych sztuce powstającej w przestrzeni publicznej.

Zapraszamy do zwiedzania kolekcji z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami. Do końca sierpnia można się na nie umówić w Punkcie Informacji Kulturalnej IKM. W samodzielnym zwiedzaniu pomoże specjalnie przygotowana mapa zaspiańskich murali, którą można bezpłatnie otrzymać w naszym Punkcie przy ul. Długi Targ 39/40.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>