Euro 2012 w Gdańsku. Na stadion tylko komunikacją miejską | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.06.2012

Na stadion tylko komunikacją miejską

Jak najlepiej dojechać na stadion? Jak nie utknąć w korkach? Warto korzystać z komunikacji miejskiej, bo ta daje całkiem sporo możliwości.

Na stadion najłatwiej dojechać komunikacją miejską. (Fot. Joanna Niewińska)

Od ogłoszenia Polski wraz z Ukrainą gospodarzami piłkarski Mistrzostw Europy Euro 2012 polskie miasta zabrały się do pracy.

W Gdańsku, tak jak zapewne we wszystkich miastach-gospodarzach rozgrywek, budowa stadionu i dróg do niego prowadzących często utrudniała komunikację miejską. Blokady, przebudowy, niezliczone objazdy były zmorą dla trójmiejskich kierowców.

Dekoracje rozwieszane na długo przed rozpoczęciem sportowego święta potęgowały odczucie zmęczenia wszędobylskimi informacjami o poziomie wybudowanych dróg, o finansowych problemach, o politycznych deklaracjach, aż wreszcie o tym, czy zdążymy ze wszystkim i czy przypadkiem nie będziemy musieli się wstydzić za ewentualne błędy organizacyjne

A gdzie miejsce na to, aby cieszyć się z tego, co czeka nas już niedługo? Ze sportowej rywalizacji, z pobytu w naszym mieście gwiazd futbolu i z nadziei na dobry występ naszej narodowej reprezentacji?

A jak dojechać do stadionu i uniknąć korków? Komunikacja miejska czy samochód?

Wybór tylko pozornie jest trudny. Duża częstotliwość kursowania Szybkiej Kolei Miejskiej i zablokowana ulica Jana z Kolna, przekonuje do SKM-ki.

Jednak proponuje nie tylko kolej. Tramwaje i autobusy będą kolejną alternatywą dla samochodów. Władze pomorskiej stolicy Euro proponują kolejne udogodnienia!

Darmowy przejazd komunikacją miejską dla wszystkich posiadaczy biletów na mecz w określonych godzinach.

Warto? Oczywiście!

Miasto zaskoczyło nas pozytywnie proponując tyle możliwości. Wsiadajmy zatem do komunikacji miejskie, jedźmy na stadion i bawmy się dobrze!

Nie zwracajmy uwagi na pojawiające się z rzadka, ale jednak, nieprzychylne komentarze, w których ujawnia się nasza narodowa choroba jaką jest narzekanie.

Świętujmy to wydarzenie, cieszmy się z danej nam szansy i zagrzewajmy do walki Polaków i inne ulubione drużyny.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika