Przeterminowane ryby w sprzedaży. Sprawę bada CBA | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 26.05.2017

Przeterminowane ryby w sprzedaży. Sprawę bada CBA

CBA bada, czy i dlaczego do popularnych sieci handlowych w całej Polsce trafiały produkty rybne nieodpowiadających warunkom jakości, mogące sprowadzić dla zdrowia. Agenci CBA ze Szczecina podejrzewają nieprawidłowości w kontroli weterynaryjnej. zabezpieczyli dowody w 26 miejscach m.in w urzędach i w prywatnych zakładach produkcyjnych i u osób tam zatrudnionych.

Delegatura CBA w Szczecinie pod nadzorem Pomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku prowadzi śledztwo dotyczące m.in. nieprawidłowości w zakresie sporządzania protokołów kontroli zakładów produkcyjnych branży spożywczej i wydawania decyzji administracyjnych przez miejscowo właściwe inspektoraty weterynaryjne. Dochodziło do tego w latach 2015 – 2016.

W ramach tego postępowania w dniach 23 i 24 maja 2017 roku funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, działając na polecenie prokuratora, przeprowadzili przeszukania w 26 miejscach na terenie województw: pomorskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego.

W toku czynności agenci CBA zabezpieczyli dokumenty w urzędach, instytucjach i w prywatnych spółkach handlowych oraz u osób zatrudnionych w tych podmiotach. Czynności te miały na celu kompleksowe zabezpieczenie dowodów.

W toku śledztwa prowadzonego przez CBA i prokuraturę ustalono, że na skutek kwestionowanych kontroli i decyzji administracyjnych dopuszczano do obrotu produktów rybnych w popularnych sieciach handlowych na terenie całego kraju.

W sprawie badany jest między innymi wątek podejrzenia wprowadzania do obrotu produktów spożywczych nieodpowiadających warunkom jakości. Mogło to sprowadzić dla zdrowia wielu osób – konsumentów tych przetworów.

Dotychczas w toku śledztwa nikomu nie przedstawiono zarzutów popełnienia przestępstw. Nikt też nie został zatrzymany, ani tymczasowo aresztowany.

źródło: CBA

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Imię... pisze:

    Dziękujemy za uświadomienie kolejnego przestepstwa w stos do obywateli

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>