Rada Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego – protestuje | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.12.2015

Rada Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego – protestuje

Stanowisko Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego dotyczące, jak piszą autorzy, „oburzających praktykach politycznych podejmowanym w ostatnich tygodniach przez Prezydenta RP oraz większość sejmową̶;.

Uniwersytet Gdański

„My, , wyrażamy swój protest przeciwko oburzającym praktykom politycznym podejmowanym w ostatnich tygodniach przez Prezydenta RP oraz większość sejmową, które w naszej ocenie są rażącym naruszeniem jeżeli nie obowiązującego ładu prawnego, to z pewnością zasad kultury politycznej.

Czynimy to w obawie, że działania te mogą prowadzić do dewastacji ładu demokratycznego w Polsce, a w dalszej konsekwencji być może do destabilizacji sytuacji wewnętrznej w kraju.

Mamy przy tym na uwadze misję, którą nam powierzono, a która nie ogranicza się jedynie do pełnienia „usług edukacyjnych”, lecz w duchu tradycji inteligencji polskiej zobowiązuje nas do aktywnej postawy względem przyszłości kraju oraz losów zawierzającej nam swoje wykształcenie i wychowanie młodzieży.

Rada Wydziału Filologicznego
Uniwersytetu Gdańskiego”


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 4 komentarze
Napisano
 1. Ela pisze:

  Wychodzą bohaterowie z mysich dziur!!

 2. ccc pisze:

  Jak PO robiła zamach na trybunał konstytucyjny to jakoś nie protestowali.

 3. Ryszard pisze:

  A może Rada ujawniłaby swoje nazwiska?! Pragnąłbym wiedzieć kto konkretnie stoi za treścią tego „politcznego manifestu” skierowanego do demokratycznie wybranych przez naród organów władzy. A przy okazji chciałbym podzielić się moją refleksją, że obecna wrzawa dot. TK jest zaplanowaną akcją niektórych sędziów i niezlustrowanego środowiska prawniczego broniącego swoich przywilejów oraz poprzedniej władzy nie mogącej pogodzić się z przegraną w ostatnich wyborach

 4. Joachim pisze:

  A co to za skandaliczna manifestacja rady wydziału? Czy rada składa się z polityków? A jakie ma prawo mieszać się do polityki i do demokratycznie wybranej władzy? To dopiero skandal. Zajmijcie się tym za co wam płąca a nie działalnoscia kryptopolityczną!!!

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika