Ścieki trafiły do Zatoki. Zakaz kąpieli w Brzeźnie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 1.08.2012

Ścieki trafiły do Zatoki. Zakaz kąpieli w Brzeźnie.

Samoistne rozszczelnienie się rurociągu ze ściekami spowodowało, że część nieczystości trafiło do morza. Obowiązuje zakaz kąpieli w rejonie Brzeźna.

Nastąpiło samoistne rozszczelnienie się rurociągu ze ściekami. Część nieczystości traciła do Zatoki Gdańskiej.

Do uszkodzenia doszło w miejscu, w którym krzyżują się dwa systemy kanalizacji: ściekowej i deszczowej. Okazało się, że kanalizacja deszczowa nie była szczelna i ścieki przedostały się do rury, odprowadzającej deszczówkę w głąb wód Zatoki Gdańskiej. Większość ścieków została zebrana w zbiorniku retencyjnym przy parkingu przy ul. Czarny Dwór – parking przy molo. Te, które przedostały się do Zatoki, nie zagrażały plaży, bo wylot kolektora deszczowego znajduje się ponad 120 metrów od brzegu.

eksploatacyjne SNG, które zjawiły się na miejscu, zidentyfikowały miejsce awarii i kolektor został tymczasowo uszczelniony. Ścieki nie przedostają się już do kanalizacji deszczowej. Jednak prewencyjnie został wprowadzony zakaz kąpieli na plaży w Brzeźnie.

Aktualnie trwa wypompowywanie ścieków ze zbiornika retencyjnego przy ul. Czarny Dwór (godz. 16.00). Pobrane również zostaną próbki z kąpieliska w celu oceny jakości wody na plaży w Brzeźnie.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>