Tajne więzienia CIA w Gdańsku. Władze boją się o wizerunek miasta i wydają oświadczenie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.02.2013

Tajne więzienia CIA w Gdańsku. Władze boją się o wizerunek miasta i wydają oświadczenie

W najnowszym filmie „Wróg numer jeden” Kathryn Bigelow, wraca temat tajnych więzień CIA. W jednym z filmowych epizodów więzienie znajduje się w Polsce, na terenie gdańskiego portu.

Według twórców filmu, tajne więzienia CIA znajdują się w Gdańsku, na terenie portu.

Według twórców filmu, tajne znajdują się w Gdańsku, na terenie portu.

Akcja filmu rozgrywa się głównie w Pakistanie, ale poszukiwania bin Ladena, bo wokół tej postaci skonstruowana została fabuła, prowadzą bohaterów filmu do Polski. Dokładniej do Gdańska. To tu ma znajdować się tajne więzienie CIA…

Władze gdańska wydały w tej sprawie oświadczenie:

„W związku z premierą głośnego filmu „Wróg numer jeden” przypominamy, że nie jest to dokumentalny, lecz fabularny a więc oparty na fikcyjnych wydarzeniach. Wykorzystanie gdańskiego portu jako tła dla lokalizacji jednego z tajnych więzień CIA, trzeba więc traktować wyłącznie w kategoriach pomysłu scenograficznego.

Władze Gdańska nie posiadają żadnych informacji potwierdzających, by sytuacja podobna do filmowej mogła się wydarzyć w rzeczywistości.

Mamy nadzieję, że Gdańsk – mimo iż przypadkowo odegrał w filmie Kathryn Bigelow rolę „czarnego charakteru” – nadal kojarzony będzie na całym świecie przede wszystkim jako Wolności i Solidarności.

Urząd Miejski w Gdańsku”

Zapowiedź filmu:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika