Kenny G w Polsce już 17 kwietnia! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 13.04.2014

Kenny G w Polsce już 17 kwietnia!

Amerykański saksofonista i flecista Kenneth Gorelick, znany jako Kenny G, w najbliższy czwartek (17.04) wystąpi w Sali Kongresowej w Warszawie. Muzyk sprzedał w dotychczasowej karierze ponad 75 milionów płyt. Niespełna 57-letni jazzman gościł już wcześniej w naszym kraju.

KennyGwWawie

zagrał ostatnio w Polsce pięć lat temu. Karierę solową rozpoczął w 1982 roku. Ma on na koncie już 14 albumów studyjnych. Współpracował z takimi gwiazdami, jak: Andrea Bocelli, Whitney Houston, Natalie Cole, Michael Bolton, Frank Sinatra czy Aretha Franklin.

Amerykanin jest najlepiej sprzedającym się instrumentalistą w dzisiejszych czasach i jednym z najlepiej sprzedających się artystów wszech czasów o globalnym zasięgu (ponad 75 mln sprzedanych płyt). Jego czwarty, przełomowy album pt. Duotones przyniósł mu sukces w 1986 r. Najczęstszym instrumentem Kenny’ego G jest sopranowy saksofon, lecz gra on również na altowym i tenorowym saksofonie oraz sporadycznie na flecie. W 1994 r. otrzymał nagrodę Grammy w kategorii „Najlepsza instrumentalna kompozycja” za piosenkę „Forever in Love”, która zresztą jest jego najbardziej znanym utworem.

Bilety na koncert ww. jazzmana kosztują od 110 do 300 złotych.  Po występie w Polsce Amerykanin będzie gościł jeszcze na Białorusi i Wielkiej Brytanii, mając na uwadze Europę.

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>