Akademia Ekonomiczna NGO | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.10.2013

Akademia Ekonomiczna NGO

Filar w ramach projektu realizowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego realizuje projekt – Akademii Ekonomicznej NGO – „niedochodowo nie znaczy nie ekonomicznie”.

Aleksander Lewandowski - Dyrektor Strategiczny Fundacji "Filar"

Aleksander Lewandowski – Dyrektor Strategiczny Fundacji „Filar”

Na temat projektu rozmawiamy z Aleksandrem Lewandowskim – Dyrektorem Strategicznym w Fundacji Filar.

Gazeta Bałtycka: Jaki jest cel przedsięwzięcia i dla kogo jest ono przeznaczone?

Aleksander Lewandowski: Celem projektu jest podniesienie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu ekonomii i zarządzania organizacją pozarządową. Do udziału w Akademii zapraszamy członków organów zarządzających z organizacji społecznych działających na terenie województwa pomorskiego.

Jak będzie wyglądała całość?

Całość będzie miała charakter zajęć i wykładów. Podczas zajęć w ramach Akademii uczestnicy będą mogli zwiększyć swoją wiedzę z zakresu: funkcjonowania rynków finansowych i kapitałowych, systemu finansów publicznych, instrumentów finansowych, formalno-prawnych aspektów funkcjonowania organizacji, zarządzania finansami i ryzykiem finansowym, funkcjonowania systemu bankowego Polsce i EU, możliwości pozyskiwania środków na działalność organizacji oraz podnieść umiejętności praktyczne w zakresie zastosowania wiedzy ekonomicznej, wykorzystywania narzędzi ekonomicznych w działalności NGO, planowania i budżetowania działalności organizacji, aplikowania o fundusze zewnętrzne na działalność statutową organizacji.

Kto będzie prowadził wykłady?

Wykładowcami zawsze są praktycy. Księgowi, specjaliści ds. finansów, bankowości, prawnicy praktycy i działacze organizacji pozarządowych. Akademia zakłada łącznie 125 godzin wykładów i ćwiczeń, które poprowadzą specjaliści. Zajęcia zaplanowane zostały na 9 zjazdów (17 dni zjazdowych: sobota/niedziela) w okresie od 5 października 2013 r. do 15 marca 2014 r. Zajęcia odbywać się będą w Wejherowie.

Fundacja „Filar”

e-mail: fundacjafilar@tlen.pl

Zarząd:

  • Agnieszka Nastały – Dyrektor Kreatywny
  • Aleksander Lewandowski – Dyrektor Strategiczny
  • Alicja Czajkowska – Dyrektor Organizacyjny

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika