Korupcja w kolejnym ministerstwie. Tym razem jest to resort sprawiedliwości | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 22.03.2014

Korupcja w kolejnym ministerstwie. Tym razem jest to resort sprawiedliwości

CBA złożyło zawiadomienie do prokuratora generalnego o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z zamówieniami publicznymi udzielanymi przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Nieprawidłowości mają dotyczyć sumy ponad 100 mln zł.

Kolejne ministerstwo skorumpowane. Tym razem resort sprawiedliwości

Marek Biernacki – minister sprawiedliwości.

Jak informuje rzecznik CBA, podejrzenie popełnienia przestępstwa dotycz osoby pełniącej funkcję dyrektora departamentu informatyki oraz jednego pracownika tego resortu.

Korupcja – to hasło jest już elementem stale towarzyszącym resortom kierowanym przez koalicję .

„Największa afera korupcyjna w historii” – tak jeszcze niedawno szef CBA określał to, co działo się w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz w resorcie Obrony Narodowej.

Dodatkowo widmo nepotyzmu i kumoterstwa obecnego w rozmaitych agencjach pozostających pod kuratelą PSL – wciąż istnieje i w zasadzie na stałe wpisało się w obraz funkcjonowania partii kierowanej przez Janusza Piechocińskiego.

Dziś wybucha afera korupcyjna w resorcie sprawiedliwości. Z przykrością należy odnotować, że dość szybko zmniejsza się przestrzeń publiczna wolna od korupcji. Coraz mniej jest resortów, w których nie było spektakularnych aresztowań i poważnych zarzutów dotyczących ogromnych pieniędzy.

Czas najwyższy zakończyć całą tę patologię. Zbliżają się wybory…


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dr n. hum., publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor analiz dotyczących PR, języka polityki i marketingu politycznego.Twitter: @MichalLange

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika