Będą protestować przeciw przymusowi szczepień | Gazeta Bałtycka , 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Opublikowano: 21.05.2019

Będą protestować przeciw przymusowi szczepień

2 czerwca, w niedzielę, o godzinie 12.00 spod Szpitala Świętej Zofii (Warszawa, ul. Żelazna 90) wyruszy marsz w ramach III Międzynarodowego Protestu Przeciw Przymusowi Szczepień organizowany przez .

Ulicami Warszawy po raz trzeci przejdą uczestnicy międzynarodowego protestu przeciw przymusowi szczepień. Dwa lata temu było ich 10 tysięcy, a w 2018 r. już 20 tysięcy. Razem z nimi mają protestować rodzice z Ukrainy, Bułgarii,Włoch i Rosji, w połowie czerwca i we wrześniu także z Niemiec, wszyscy pod nazwą międzynarodowej koalicji . W tym samym czasie w wielu krajach odbędzie się również akcja „Zapal Świeczkę” ku pamięci zmarłych na skutek powikłań poszczepiennych.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 pod Szpitalem Św. Zofii przy ul. Żelaznej 90 w Warszawie. Po głośniej sprawie białogardzkiej z 2017 r., kiedy to tuż po narodzinach dziecka sąd rodzinny błyskawicznie ograniczył rodzicom noworodka prawo decydowania o profilaktycznych zabiegach medycznych, szpital przy ul. Żelaznej i kilka innych kontynuowały tę radykalną ścieżkę egzekwowania szczepień. Po kilku wygranych w sądach, ta praktyka się skończyła. Stowarzyszenie , które aktywnie wspierało rodziny, uznaje to za swój sukces.

Dyskryminacja, wysokie kary finansowe, nasyłanie policji, próby odbierania dzieci, uwięzienie w szpitalu i ciągłe próby zaostrzania prawa. To wszystko spotyka rodziny na całym świecie za troskę i ochronę dzieci – wskazuje stowarzyszenie w zaproszeniu na protest – Nie godzimy się na wymuszanie przyjęcia produktów przemysłu farmaceutycznego i bez odpowiedzialności za skutki ich podania. Mówimy stop odbieraniu wolności i pogardzie dla podstawowych praw!

Mimo, że ubiegłoroczny projekt o dobrowolność szczepień, który poparło ponad 120 tysięcy osób, został odrzucony przez Sejm, stowarzyszenie zapowiada, że podczas protestu rozpocznie się zbiórka podpisów poparcia kolejnej obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej o nazwie „Bezpieczne ”.

Czytaj dalej…


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka