Kupując przez internet możesz otworzyć opakowanie następnie zwrócić towar! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 15.11.2013

Kupując przez internet możesz otworzyć opakowanie następnie zwrócić towar!

W przypadku sprzedaży internetowej, sprzedający nie może zastrzegać, że możliwy jest zwrot jedynie produktów kompletnych, nieuszkodzonych i nieużywanych. Tego typu zastrzeżenia były stosowane przez w regulaminie sklepu internetowego. Według jest to wprowadzanie klientów w błąd.

Kupując przez internet możesz otworzyć opakowanie następnie zwrócić towar!

Jak informuje – Leroy Merlin Polska w regulaminie sklepu internetowego zastrzegał, że klient traci prawo odstąpienia od umowy, gdy produkt będzie przez niego używany. Kupując przez internet, konsument nie ma możliwości obejrzenia i sprawdzenia produktu, dlatego ma prawo to zrobić po odebraniu przedmiotu, korzystając z możliwości tzw. zwykłego zarządu. Można otworzyć opakowanie, podłączyć sprzęt do prądu, uruchomić, zamontować, a klient nie traci prawa do odstąpienia od umowy.

Leroy Merlin Polska zobowiązał się do zmiany kwestionowanych postanowień. Musi to zrobić w ciągu miesiąca od daty uprawomocnienia się decyzji.

Warto zwrócić uwagę także na inne podmioty zajmujące się sprzedażą przez internet i sprawdzić, czy nie stosują podobnych zapisów regulaminowych.

VN:F [1.9.22_1171]
OCEŃ ARTYKUŁ
Wynik: 10.0/10 (wszystkich: 3)
Kupując przez internet możesz otworzyć opakowanie następnie zwrócić towar!, 10.0 out of 10 based on 3 ratings

Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Katarzyna Komar

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>