Szef ABW odchodzi ze stanowiska. Dlaczego Krzysztof Bondaryk podał się do dymisji? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.01.2013

Szef ABW odchodzi ze stanowiska. Dlaczego Krzysztof Bondaryk podał się do dymisji?

Do dymisji podał się szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, . Jakie mogły być przyczyny tej decyzji?

jest o tyle zaskakująca, że niedawno ABW, jak wówczas twierdzili jej szefowie, odniosła spektakularny sukces zatrzymując niedoszłego zamachowca, Brunona K., który podobno miał planować zamach na Sejm i senat.

Co może oznaczać dymisja Bondaryka?

Można przypuszczać, że sprawa Brunona K., w trakcie trwającego śledztwa, okazuje się nie być żadnym „planowanym zamachem terrorystycznym”, a np. próbą wykreowania przez ABW terrorysty po to, aby następnie móc go w sposób głośny i spektakularny zatrzymać i publicznie pochwalić się sukcesem. Ten scenariusz wcale nie wydaje się mało prawdopodobny.

Przypomnijmy, że wątpliwości dotyczące działania ABW pojawiły się już wiele miesięcy temu, przy okazji afery . Wówczas także publicznie mówiło się o braku wystarczająco skutecznych działań prewencyjnych ze strony Agencji, która pozwoliła Marcinowi P. przez lata rozwijać przestępczą działalność polegającą na tworzeniu finansowej .

Wcześniej była sprawa twórcy strony , przy której ABW skompromitowała się już poprzez sam fakt zajmowania się tak błahym z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa tematem.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego od dawna nie sprawia wrażenia dobrze funkcjonującej służby. W tej sytuacji odejście jej szefa było konieczne. Szkoda tylko, ze nastąpiło to dopiero teraz.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika