Uczucie, które kosztowało bardzo wiele | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 16.01.2018

Uczucie, które kosztowało bardzo wiele

Zakochał się, wpadł w długi, następnie bardzo poważnie zachorował. Teraz próbuje się podnieść. Oto historia pana Rafała…

Pan Rafał pochodzi z okolic Wrocławia. To miły, spokojny i wrażliwy 36-latek, który dziś nie jest w stanie sam poradzić sobie z kłopotami, które pojawiły się nagle i towarzyszą mu już od blisko 10 lat.

Wszystko zaczęło się od ogłoszenia, dzięki któremu poznał dziewczynę, w której się zakochał. Związek traktował bardzo poważnie. Za jej namową wziął kredyt w wysokości kilkunastu tysięcy złotych, który przeznaczył na prezenty dla niej – ubrania, perfumy itp.

Szybko wpadł w kłopoty związane ze spłatą zobowiązań. Wówczas poznana postanowiła zostawić pana Rafała. Ten, chcąc spłacić , wyjechał do pracy za granicę. Odpowiadając na prasową ofertę pracy, wyjechał do Włoch. Na miejscu okazało się jednak, że żadnej pracy nie ma, oferta jest oszustwem, a poszkodowanych Polaków jest cała grupa.

Po dwóch tygodniach tułania się po Włoszech, z licznymi kłopotami wrócił do kraju. Po powrocie okazało się, że pan Rafał jest bardzo poważnie chory. Zdiagnozowano u niego depresję, z którą zmaga się do dziś.

W międzyczasie odsetki od zaciągniętych długów urosły do kwoty przekraczającej 100 tys. zł. Obecnie pan Rafał nie jest w stanie podjąć stałej pracy. Choć wielokrotnie się starał i pracę podejmował, to nasilająca się cyklicznie niemal całkowicie wyklucza go z życia społecznego.

Jednak wciąż się nie poddał i dalej próbuje się podnieść. Obecnie szuka dobrego terapeuty, który pomógłby mu pokonać depresję. Następnym krokiem po wyleczeniu się, ma być podjęcie pracy i sukcesywne spłacanie zobowiązań wobec banków – taki ma plan.

Pan Rafał odważył się także opowiedzieć publicznie o tym, co go spotkało, dając w ten sposób sygnał innym, że nie można się poddawać i warto walczyć o siebie do końca. Czy ta walka okaże się zwycięska?

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu, jaki pan Rafał udzielił Gazecie Bałtyckiej. A wszystkich Państwa prosimy o we wskazaniu dobrego i skutecznego terapeuty, który specjalizuje się w leczeniu depresji. Być może wśród naszych Czytelników jest też prawnik, który byłby w stanie podpowiedzieć panu Rafałowi, w jaki sposób najsprawniej wydostać się z pętli kredytowej, w której się znalazł?

Wszelkie informacje i porady prosimy kierować na adres: redakcja@gazetabaltycka.pl


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>