Uwaga! Chcesz kupić naftę do piecyka grzewczego? To nie takie proste... | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 30.04.2015

Uwaga! Chcesz kupić naftę do piecyka grzewczego? To nie takie proste…

Wszyscy jesteśmy Brunonami K. (jak kwiecień). I to wcale nie dlatego, że zamierzamy dokonać terrorystycznego zamachu na demokratycznie wybrane władze Rzeczpospolitej.

piecyk-naftowy

Jesteśmy Brunonami K., bo władza tak nas traktuje. Jeden ze znajomych opowiedział mi właśnie, że kilka dni temu kupił sobie . Prosty, mający umożliwić ogrzewanie niewielkiego pomieszczenia. Do zasilania piecyka potrzebne jest paliwo. Jest nim specjalnie oczyszczona nafta. Paliwo nosi nazwę . Kosztuje jak mało co – siedem złotych za litr. Jest o jakieś czterdzieści parę procent więcej niż kosztuje obecnie najdroższy olej napędowy na stacji paliw. I co?

Znajomy poinformował, że aby nabyć to horrendalnie drogie paliwo musiał w sklepie: podać imię i nazwisko, PESEL, nr dowodu osobistego, miejsce, gdzie będzie zużywał paliwo do celów grzewczych. Na koniec musiał (!!!) podpisać oświadczenie, że paliwo zużyje wyłącznie do celów grzewczych.

Powstaje pytanie. Do czego te wszystkie informacje są naszej, ukochanej przez naród władzy, potrzebne? Przecież jako nabywca chyba nie wleje tego paliwa baku samochodu! (Wspomniane wyżej czterdzieści parę procent skutecznie do tego zniechęci). Ale najważniejsze, żeby pokazać, że władza czuwa, władza pilnuje, władza „da radę”. Jak z Amber Gold, jak z dopalaczami, jak z budową autostrad i nawet zakupem pendolino. I sprzedażą stoczni katarskiemu inwestorowi. I paroma innymi sprawami. A przede wszystkim będzie mogła za trzy, cztery lata wezwać obywatela do udowodnienia, że spalił to, co spalił. I wylegitymował się dowodem zakupu i pieca, i paliwa. Jakby przypadkiem obywatel zgubił paragon fiskalny, to zawsze będzie można nałożyć na niego opłatę administracyjną. Albo może zatrzymać w areszcie na jakieś dwa, trzy lata? Bo przecież może mataczyć w sprawie mającej na celu wyjaśnienie, gdzie podziało się kupione przez niego paliwo. A budżet wreszcie zbliży się do wykonania planu poboru pieniędzy z mandatów!!!. A że obywatel będzie się czuł jak (jak kwiecień)? – To i bardzo dobrze. Im więcej Brunonów K. będziemy mieli, tym łatwiej będzie się nam rządziło!!! Pytanie tylko, czy tak długo, jak byście chcieli!!!

VN:F [1.9.22_1171]
OCEŃ ARTYKUŁ
Wynik: 8.8/10 (wszystkich: 18)
Uwaga! Chcesz kupić naftę do piecyka grzewczego? To nie takie proste..., 8.8 out of 10 based on 18 ratings

Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Xawery Lopiński

- publicysta, komentator i felietonista.

Wyświetlono 5 komentarzy
Napisano
 1. Jacek J. napisał(a):

  Kolejny absurd jakich wiele. Przecież absurdów jest więcej u nas niż normalności!!!!!

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: 0 (oddano 0 głosów)
  • Anonim napisał(a):

   Jest bardzo drogi wróciłem z Belgii tam jest za 20.l cena patrolu 12€ i dostępny bez problemu. I są tam islamiscì i jest tam czyste powietrze to chore!

   VA:F [1.9.22_1171]
    Wynik: +1 (oddano 1 głos)
 2. Misiek napisał(a):

  Moze absurd, ale gdybyś miał trochę wiedze na temat pirotechniki, tzn ze nafta jest to tani, łatwy do wyprodukowania materiał wybuchowy. Tyle w temacie.

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: -1 (oddano 1 głos)
  • WitTar napisał(a):

   i mnóstwo innych zwyczajnych środków używanych w ogrodzie i kuchni…a jak pięknie działa zwyczajny KRET…nie wspomnę o półce z płynną chemia np. w Castoramie która dostaniesz bez dowodu osobistego

   VA:F [1.9.22_1171]
    Wynik: 0 (oddano 0 głosów)
  • Michał napisał(a):

   Nie do końca tyle w temacie bo jeżeli kupuje nafte w butelkach 1litrowych bez względu na ilość to nie ma tych idiotycznych procedur jak okazywanie dowodu osobistego.

   VA:F [1.9.22_1171]
    Wynik: 0 (oddano 0 głosów)

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>