Linette osiąga ćwierćfinał w Kuala Lumpur | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.04.2014

Linette osiąga ćwierćfinał w Kuala Lumpur

Magda Linette zakończyła już swój udział w turnieju Kuala Lumpur. Polka przegrała dziś w ćwierćfinałowym pojedynku z Chinką Shuai Zhang w trzech setach. 22-letnia tenisistka, mimo tej porażki, może uznać decyzję o występie w Malezji za udaną.

MagdaLinetteWTA

Linette pierwszego seta przegrała 2:6, w drugim zaś dwukrotnie przełamała rywalkę i wygrała 6:2. Trzeci, rozstrzygający set, Polka rozpoczęła znakomicie, wygrywając gema przy serwisie Zhang. Niestety, nie zdołała potem wygrać swojego podania i potem szło jej coraz gorzej. Dość powiedzieć, że nie wygrała gema przy własnym serwisie. Przegrała trzecią partię ostatecznie :6. Ostatnie dziewięć piłek w tym spotkaniu wygrała ponadto Chinka. Rywalizacja potrwała niespełna dwie godziny.

• Magda Linette vs Shuai Zhang 2:6, 6:2, :6

Warto dodać, że Linette doszła nie tylko do ćwierćfinału w grze pojedynczej, ale także w podwójnej. Za awans do /4 singla tenisistka otrzyma czek w wysokości 6175 dolarów oraz 60 punktów do rankingu WTA.