Stowarzyszenie KRS Formoza: Komandosi przemierzą Polskę od Helu po szczyt Rys | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 10.03.2015
Donosy | Autor: Redakcja

Stowarzyszenie KRS Formoza: Komandosi przemierzą Polskę od Helu po szczyt Rys

Wyjątkowy projekt z niezwykłymi ludźmi i w ważnym celu. Tak w skrócie można opisać inicjatywę Stowarzyszenia KRS FORMOZA – zrzeszającego obecnych i byłych żołnierzy i pracowników wojska Jednostki Wojskowej FORMOZA. W hołdzie tragicznie zmarłemu w katastrofie smoleńskiej gen. broni Włodzimierzowi Potasińskiemu żołnierze jednostek: Formoza, Grom, Komandosów, Nil, Agat oraz przedstawiciele Navy Seals przemierzą Polskę od Helu po szczyt Rys.

formoza

Rozpoczęcie pierwszego etapu tego wyjątkowego triathlonu będzie miało miejsce w dniu 1.08.2015 roku na plaży w Helu i polegać będzie na przepłynięciu Zatoki Gdańskiej, (tj. około 18 km) w piankach i osprzęcie ABC do plaży w Gdyni. Następnym etapem będzie jazda na rowerze na trasie z Gdyni do Morskiego Oka w Zakopanem. Wreszcie finalny etap to wejście na Rysy, które planowane jest do przeprowadzenia w dniu 06.08.2015 roku. Finalnym elementem, po zakończeniu Triathlonu, ma być ceremonia odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej zmarłemu dowódcy.

Endu Sport – współorganizator największego cyklu imprez triathlonowych w Polsce zdecydował się na zaangażowanie w to przedsięwzięcie. – Nie tylko jego szczytny cel, ale także rozmach rozumiany jako dystans i wyjątkowi ludzie służący naszemu krajowi przekonały nas do wsparcia tego wyjątkowego triathlonu – mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport. – Komandosom zapewnimy sprzęt i wsparcie logistyczne podczas całej trasy zmagań – dodaje. Ponadto komandosi wystartują na imprezach wchodzących w skład cyklu ENEA Tri Tour jako część przygotowań do triathlonu przez Polskę. – Cieszymy się, że będziemy mogli zaprosić do naszej triathlonowej rodziny tak wyjątkowych zawodników – podkreśla Kruczyński. – To będzie ciekawe doświadczenie nie tylko dla nas, ale także dla wszystkich zawodników startujących na naszych imprezach – kończy.

Stowarzyszenie poszukuje na obecnym etapie wsparcia tego przedsięwzięcia zarówno wśród instytucji państwowych, firm, jak i osób prywatnych. Szczegóły znajdują się na stronie:

http://www.krsformoza.pl/triathlon2015/triathlon2015.php

Celem Stowarzyszenia Kulturalno-Rekreacyjno–Sportowego żołnierzy Jednostki Wojskowej FORMOZA jest popularyzowanie działalności Jednostki, umacnianie jej autorytetu oraz pogłębianie wiedzy na jej temat. Stowarzyszenie działa na rzecz integracji środowisk żołnierzy oraz sympatyków i miłośników Jednostki. Jego celem jest podtrzymywanie tradycji narodowych, pielęgnowanie polskości oraz rozwijanie świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

Działania mają profil charytatywny. Celem jest także pomoc rodzinom członków Stowarzyszenia w poprawie warunków socjalno-bytowych.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. AliEd pisze:

    Super idea!!!!

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika