Wielki dzień najstarszych syjamskich bliźniaków
Donnie i Ronnie są połączeni razem brzuchem. W dniu 5 lipca bliźnięta syjamskie mają 62 lata, osiem miesięcy i siedem dni. Czego obaj pragną ? Wpisu do „Księgi Rekordów Guinessa”.
Dziś właśnie Donniemu i Ronniemu się udało. Obaj bracia Gaylon z amerykańskiego stanu Ohio mają 62 lata, osiem miesięcy i siedem dni – i są starsze od Siamese Eng i Chang Bunker, bliźniąt, od których w XIX wieku powstał termin bliźnięta syjamskie.
Także Donnie i Ronnie Gaylon są bliźniętami syjamskimi. Całe życie spędzają razem, mając ciała połączone brzuchem. Chociaż obaj mają jeden pępek, jednak cztery nogi, które wykorzystują do szybkich spacerów.
5 lipca 2014 roku zakreślili w kalendarzu jako ważny termin. – Oni zawsze o tym dniu mówili – powiedział ich młodszy brat, Jim Galyon, w wywiadzie dla gazety „Dayton Daily News” . -Mogą wtedy rozpocząć odliczanie. To wielkie wydarzenie w ich życiu – dodał Jim.
O czym mowa? Chodzi o to, że Ronnie i Donnie chcą uzyskać zapis w „Księdze rekordów Guinnesa”. Stanie się to w październiku. Wtedy obaj skończą 63 lata i pobiją poprzedni rekord świata należący do włoskich bliźniaków. – Donnie zawsze o tym marzył – powiedział Ronnie.
Obaj bracia mieszkają z bratem Jimem i jego żoną w Beavercreek w stanie Ohio. Jimi zajmuje się nimi od czterech lat. W tym czasie pogorszył się ich stan zdrowia. Jimi zajął się nimi troskliwie, dostosował dla nich dom i zamówił specjalne łóżko. Teraz bracia są w lepszej kondycji.
Mimo, że spędzają dużo czasu w ogromnym luksusowym łóżku, chodzą na regularne spacery, uprawiają wędkarstwo lub wspólnie wychodzą na obiad w restauracji – wyjaśniła rodzina bliźniaków.
Wcześniej bracia pracowali jako atrakcja w cyrku lub na karnawałach. Od 1991 roku są na emeryturze.
Bliźnięta syjamskie występują rzadko. Na 220 tysięcy urodzeń, jest dokładnie jeden przypadek narodzin żywych. Jak mówią statystyki 35 procent żyje tylko jeden dzień, a od 40 do 60 procent narodzonych bliźniąt wcześnie umiera.
Źródło: Die Welt