Zamek w Łapalicach | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.07.2018
Donosy | Autor: Redakcja

Zamek w Łapalicach

W Łapalicach na Kaszubach znajduje się niedokończony zamek, którego budowa rozpoczęła się w 1979 roku. Ogromna budowla, choć w stanie surowym, od lat budzi duże zainteresowanie turystów.

Budowa zamku rozpoczęła się w 1979 roku na zlecenie lokalnego biznesmena. Jednak z powodu braku środków nie została dokończona. W 2006 roku powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Kartuzach nakazał rozbiórkę budowli, ponieważ inwestor nie przedstawił nowej dokumentacji projektowej, natomiast ta, na podstawie której uzyskano pozwolenie na budowę, różniła się od tego, co powstało. Zamku jednak nie zburzono. W 2013 roku wydano decyzję o zaniechaniu dalszych robót na zamku w Łapalicach.

Łapalice – kaszubska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, w gminie Kartuzy nad Jeziorem Łapalickim na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. (Wikipedia)

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Krzysztof pisze:

    szkoda tego zamku naprawdę robi wrażenie byłem tam i go oglądałem dlaczego nikt się nie podejmie dokończenie budowy.To tylko w tej szmatławej Polsce coś takiego może być ,gdzie jakiś prymitywny urzędas decyduje i wydaje decyzje.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika