Warszawscy uczniowie o powstaniu w getcie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 19.04.2013

Warszawscy uczniowie o powstaniu w getcie

Tak prezentują się wyniki badania sondażowego przeprowadzonego przez Instytut Badań Opinii „Homo Homini” na zlecenie Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie.

infografika-zydzi

Komentarz do wyników badania

Po pierwsze to jest tylko badanie sondażowe, w dodatku przeprowadzone przez pracownię, która do najbardziej wiarygodnych nie należy. Ale mniejsza o to.

Po drugie, badania tego rodzaju (w każdym obszarze – polityka, itp.) są narzędziem perswazji i manipulacji. Np. wedle teorii i praktyki marketingu są istotnym elementem każdej kampanii wyborczej. Generalna zasada jest taka: kto płaci R1; ten ustala wynik. Może zabrzmi to zaskakująco i nierealnie, ale taka jest praktyka. Tyle dygresji.

Istotą w tym wypadku nie jest ani powyższa infografika, ani wyniki sondażu. Istotą jest bardzo zły stan polskiej edukacji i to na każdym poziomie!!!

Zakładając nawet, że badanie jest wiarygodne, nie należy potępiać uczniów za to, że wiedzą tyle ile wiedzą. Potępiać należy w pierwszej kolejności system edukacji, który do tego doprowadził.

W ciągu ostatnich 0-15 lat dokładnie widać postępującą zapaść naszej edukacji, która kiedyś naprawdę była na wysokim poziomie. Większość z nas doskonale o tym wie, bo w tym dobrym systemie zdobyła wykształcenie.

A co dziś? Kompletne edukacyjne dno! Pytanie, czy to przypadek? A może tak właśnie miało być? Może przyszłe pokolenia mają być prymitywne i głupie? W końcu z takiego stanu również można czerpać korzyści…

Autor

- publicysta Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika