Bezwstydny dziadek | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 20.12.2014
Film | Autor: Redakcja

Bezwstydny dziadek

Towarzystwo dowcipnych ludzi, zabawna książka, czy filmowa komedia pozwala nam się odstresować, rozładować napięcie, pozbyć się złego nastroju albo też prostu nudę. Podobno każda minuta śmiechu wydłuża nasze życie o około 10 minut, daje nam tyle, co 45 minut relaksu i pozwala spalić około 12 kalorii – to, czy nie, wiem jedno – śmiać się warto.

Bezwstydny dziadekSłyszałam bardzo wiele informacji, jak to śmiech pobudza pracę mózgu, energię życiową, jest nam niezbędny do życia jak sen, równie zdrowy jak uprawianie sportu. Dodaje nam energii witalnej, przezwycięża chandrę, wzmaga chęci do działania, pozwala rozładować złość i uporać się ze stresem. Śmiech skutecznie wspomaga kurację tabletkami w depresjach, nerwicach, bezsenności i chorobach na tle psychosomatycznym. Ludzie, którzy często się śmieją, rzadziej chorują, a jeśli już trapią ich dolegliwości, szybciej odzyskują formę. Uśmierza on ból, pod jego wpływem organizm produkuje więcej endorfin, które działają jak morfina. Cały organizm otrzymuje coś w rodzaju zastrzyku wzmacniającego, gdyż atak wesołości pobudza pracę wątroby, trzustki, śledziony, jelit i woreczka żółciowego, dzięki temu poprawia się trawienie i materii. Działa leczniczo w alergiach, artretyzmie, astmie. Osoby wesołe mają jędrną skórę i niewiele zmarszczek, ponieważ często „gimnastykują” twarz. Śmiech jest jak masaż, napina i ujędrnia skórę. Jest ona lepiej ukrwiona i dotleniona, ma ładniejszy koloryt. Dlatego też warto pękać ze śmiechu.

Filmowa komedia, no właśnie, to chyba najlepszy sposób na poprawę humoru i zapomnienia o otaczającym nas świecie. Parę tygodni temu moja koleżanka, Emila, poleciła mi film “Jackass: Bezwstydny dziadek”. Komedia ta jest o 80-letnim dziadku, który zostaje obarczony opieką nad swym 8-letnim wnuczkiem. Neurotyczny staruszek skazany na zajmowanie się dzieckiem córki, która trafia do więzienia, przemierza serce Ameryki w wesołym nastroju. Oboje z wnuczkiem i mają w zanadrzu wiele psot i figli. Całość nagrywana jest z ukrytych kamer. Niczego nieświadomi, przypadkowo napotkani ludzie różnie reagują na igraszki tej dwójki. zdecydowanie polecam. Mimo, że nie jest on dość inteligenty, jednakże pozwala nam na chwilę relaksu.


Sandra Hryckiewicz

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika