Krótki film o zabijaniu, reż. Krzysztof Kieślowski | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 20.01.2013

Krótki film o zabijaniu, reż. Krzysztof Kieślowski

Tym razem sięgamy do archiwum polskiego filmu, a tam po produkcję sprzed 25 lat. „Krótki o zabijaniu” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego to niezwykle ciekawy dramat psychologiczny, który zmusza do refleksji nad sprawami najważniejszymi.

Fabułę streścić można krótko: młody człowiek dokonuje brutalnego zabójstwa taksówkarza. Trafia przed sąd. Ten, wobec braku okoliczności łagodzących, skazuje go na karę śmierci.

Warto wspomnieć, że wszedł na ekrany na miesiąc przed wykonaniem ostatniej w Polsce śmierci.

W moim głębokim przekonaniu dobry to taki, po obejrzeniu którego coś w nas z niego pozostaje, który potrafi poruszyć. „Krótki film o zabijaniu” – niewątpliwie do takich produkcji należy. To wybitne dzieło, które należy koniecznie zobaczyć.

Obsada:

  • Mirosław Baka – Jacek Łazar
  • Krzysztof Globisz – adwokat Piotr Balicki
  • Jan Tesarz – taksówkarz Marian
  • Zbigniew Zapasiewicz – przewodniczący komisji adwokackiej
  • Zdzisław Tobiasz – sędzia

i inni.

Autor

- dr n. hum., publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor analiz dotyczących PR, języka polityki i marketingu politycznego.Twitter: @MichalLange

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika