Akuszer śmierci - Paweł Jaszczuk. Horror, sensacja, kryminał | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.10.2013

Akuszer śmierci – Paweł Jaszczuk. Horror, sensacja, kryminał

Akuszer śmierci – ten złowrogo brzmiący tytuł to kolejny tom kryminalnej serii retro.

Akuszer śmierci - Paweł Jaszczuk. Horror, sensacja, kryminałLwów, wiosna 1939 roku. Dziennikarz śledczy Jakub Stern zamawia garnitur u poleconego krawca. Kiedy przychodzi odebrać okazuje się, że krawiec Lille zwany Szczęściarzem powiesił się.

Lwów, środa, 22 marca 1939
Jakub Stern skończył artykuł o sprzedawcy mięsa z trychinami i zaczął notatkę o gnijącym noworodku, znalezionym w rynnie przy Cechowej, a kiedy ponownie ją przeczytał, zmiął kartkę i rzucił do kosza. Trafił w stojący obok drewniany wieszak. Rozdrażniony schylił się i umieścił papierową kulę w kuble. Potem zabrał kapelusz i z hukiem zamknął redakcyjny pokój, ciskając pod nosem przekleństwa.

Nie miał nastroju do pracy. Na jego miejscu nikt by go nie miał. Naczelny kolejny raz pogroził mu palcem, wypominając, że po urlopie całkiem stracił dziennikarską wenę.

proszynskiKsiążkę wydało wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika