Gdańska biblioteka: Chodzę do Biblioteki - możesz mnie tam spotkać | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.07.2012

Chodzę do Biblioteki – możesz mnie tam spotkać

Kto chodzi do biblioteki? Mogą się o tym przekonać mieszkańcy Gdańska. Od początku lipca do odwiedzania gdańskich bibliotek zachęcają sami czytelnicy. Na dwudziestu wiatach i citylightach w naszym mieście pojawiły się portrety osób, które postanowiły promować czytelnictwo. Są to osoby dorosłe i dzieci, na zdjęciach występują też całe rodziny.

W bibliotece czytelnik jest najważniejszy – mówi Natalia Gromow, rzecznik prasowy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. – Dlatego tym bardziej cieszy nas, że to właśnie oni chcą promować swoje biblioteki. Naszym celem jest również pokazanie, że biblioteka jest miejscem dla wszystkich, bez żadnych ograniczeń. Zapraszamy naszych Czytelników do udziału w projekcie.

Kampania „możesz mnie tam spotkać” rozpoczęła się w lipcu tego roku i będzie realizowana przez rok. W tym czasie powstanie około 80 unikatowych fotografii, które zaistnieją w miejskiej przestrzeni.

Celem tych działań jest nie tylko zachęcanie do korzystania z bibliotek, ale również stworzenie ważnych artystycznie i społecznie portretów osób, które swoim zróżnicowanym wizerunkiem odwzorowują wieloznaczną rolę współczesnej biblioteki.

Partnerami Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku są Rafał Placek i z portretbiznesu.com odpowiedzialni za stronę artystyczną projektu oraz AMS SA, dzięki której zdjęcia czytelników znalazły się w przestrzeni miejskiej.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika