Górski i Masa o polskiej mafii | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 16.12.2015

Górski i Masa o polskiej mafii

Na przełomie ostatnich dwóch lat rynek literacki wzbogacił się o wywiady „rzeki” Artura Górskiego z Jarosławem „Masą” Sokołowskim. I tak można poznać od podszewki sposób działania czy mafijną hierarchię, jej pieniądze, kobiety, wszechobecny luksus.

o kobietach polskiej mafii” – matki, żony i kochanki polskich gangsterów. Co nimi kierowało? Szaleńcza miłość, chęć władzy i luksusu, czy też wpłynięcia na działalność polskiej mafii?

(Data premiery: 18.03.2014)

„(…) w ich życiu było tyle samo szampana co łez.”

***

„Masa o pieniądzach polskiej mafii” – dzieła światowej sztuki, moskiewskie bankiety z bossami rosyjskiej mafii, alkohol, narkotyki, piękne kobiety i drogie samochody, czyli jak i z czego żyli polscy gangsterzy.

masa(Data premiery: 21.10.2014)

„Człowiek, to istota, która zapomina urazy, także na tle
finansowym. Szczególnie, jeśli znajduje sobie inne źródło
zysków. A z tym akurat grupa pruszkowska nie miała żadnych
problemów”

***

„Masa o porachunkach polskiej mafii” – Sokołowski ujawnia formy działalności gangsterskiego wymiaru sprawiedliwości, tortur, egzekucji i uprowadzeń. wojny pruszkowsko-wołomińskiej, strzelaniny w Alejach Jerozolimskich, mafijne zagadki i porachunki, historie przez większość już zapomniane – przypomniane przez jednego z najsłynniejszych polskich świadków koronnych.

masa-o-bossach(Data premiery: 06.05.2015)

„Nie zaczynaj wojny, której nie jesteś w stanie wygrać.”

***

„Masa o bossach polskiej mafii” – czyli gangsterska władza. Kto budził strach w Polsce lat 90-tych? Kariera i tajemnice założycieli grupy pruszkowskiej, którzy nigdy nie stanęli u jej władz. Jak zdobyć mafijny szczyt i się na nim utrzymać? Jak wygląda życie po Pruszkowie?

(Data premiery: 03.11.2015)

„Znałem ich wszystkich. Obserwowałem, jak wzrastali, jak osiągali
szczyty. A potem śledziłem ich upadek.”

Jarosław Sokołowski, pseud. Masa (ur.1962 roku w Pruszkowie) – polski przestępca, obecnie świadek koronny, zajmujący niegdyś wysoką pozycję w tzw. gangu pruszkowskim; zwany Masą ze względu na dużą masę ciała.

Artur Górski (ur. 7 stycznia 1964 w Warszawie) – polski dziennikarz, korespondent wojenny oraz pisarz. Z wykształcenia jest historykiem. Jego twórczość oscyluje pomiędzy reportażem literackim, pastiszem, literaturą faktu oraz powieścią kryminalną i sensacyjną.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>