"Jamnik z kluskami" - debiutancka książka Oli Trzecieckiej | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 4.08.2014

„Jamnik z kluskami” – debiutancka książka Oli Trzecieckiej

Już 7 sierpnia oddamy do rąk Czytelników absolutnie najzabawniejszą powieść tego lata. „Jamnik z kluskami”, debiutancka książka Oli Trzecieckiej, to brawurowa komedia omyłek, przy której każdy będzie śmiał się do łez!

"Jamnik z kluskami" - debiutancka książka Oli TrzecieckiejBohaterką powieści jest Anka, żona doktora Adama Kluska, której małżeństwo to istna katastrofa. Problem jest podwójny, bo w pakiecie z nieudanym mężem otrzymała teściową R1; heterę rodem z najgorszego koszmaru, na każdym kroku uprzykrzającą życie młodej synowej. Anka musi stoczyć batalię z całą rodziną Klusków, mając u swego boku tylko przyjaciółkę Magdę i wiernego Zaworka – miniaturowego jamnika o wielkim sercu.

Wyobraź sobie, że zupełnie przypadkowo znajdujesz pod swoim małżeńskim łóżkiem przewiązany kokardką kartonik z frywolną bielizną. Czar pryska, kiedy okazuje się, że rozmiar jest mocno zawyżony, a imię na bileciku dołączonym do prezentu mimo najszczerszych chęci nie przypomina twojego…

Dla Anki, żony doktora Adama Kluska, jest to punkt zwrotny, który mobilizuje ją do przeanalizowania pięknej katastrofy, jaką okazało się jej małżeństwo. Problem jest podwójny, bo w pakiecie z nieudanym mężem otrzymała teściową  heterę rodem z najgorszego koszmaru, na każdym kroku uprzykrzającą życie młodej synowej.

Anka musi stoczyć batalię z rodziną Klusków, mając u swego boku tylko przyjaciółkę Magdę i wiernego Zaworka  miniaturowego jamnika o wielkim sercu.

Ola Trzeciecka – absolwentka archeologii śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego. studiach zajmowała się konserwacją zabytków archeologicznych. Obecnie pracuje w Muzeum Warszawskiego. Zajmuje się też redakcją i korektą tekstów naukowych. Mieszka z mężem na warszawskim Bemowie. Interesuje się historią Anglii, przede wszystkim epoką Tudorów, i kolekcjonuje międzywojenne poradniki kobiece. Wydając tę książkę, zrealizowała jedno ze swoich największych marzeń.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>