Katarzyna Puzyńska: "Więcej czerwieni" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.09.2014

Katarzyna Puzyńska: „Więcej czerwieni”

Kiedy w lutym tego roku Katarzyna Puzyńska zadebiutowała powieścią „Motylek”, od razu zyskała sympatię zarówno czytelników, jak i recenzentów.

Katarzyna Puzyńska: "Więcej czerwieni"„Niewątpliwie jeden z bardziej udanych debiutów sezonu” („Angora”), „Trzymający w napięciu thriller, dobrze rokujący pisarce na przyszłość” („Gazeta Współczesna”), „Debiutancka, bardzo udana powieść kryminalna i zapowiedź ciekawego cyklu” („Magazyn Literacki Książki”), „Powieść Puzyńskiej to debiut bardzo udany” (Bernadetta Darska), „Wydawnictwo zapowiada już kolejny tom cyklu o policjantach z Lipowa. Czekam na niego z niecierpliwością” (zwierciadlo.pl) – to tylko niektóre wycinki z prasy na temat pierwszego tomu kryminalnej serii o policjantach z Lipowa. 4 września do księgarń trafi drugi tom pt. „Więcej czerwieni”.

W lato w pełni, właśnie rozpoczęły się żniwa. Jednak w tej sennej zazwyczaj okolicy zostają brutalnie okaleczone i zabite dwie młode kobiety. Policja kryminalna z Brodnicy podejrzewa, że oba zabójstwa mogą być dziełem seryjnego mordercy. Młodszy aspirant Daniel Podgórski dołącza do ekipy śledczej prowadzonej przez kontrowersyjną komisarz Klementynę Kopp. Policja stara się znaleźć punkty wspólne pomiędzy obiema ofiarami i stworzyć profil zabójcy. Brak postępów w śledztwie zbiega się z kłopotami w życiu prywatnym policjanta. Czy Podgórski odkryje, jaki jest prawdziwy cel mordercy? Czy uda się w porę zapobiec śmierci kolejnej kobiety?

Katarzyna Puzyńska, nie bez powodu porównywana do Agathy Christie czy Camiili Läckberg, po raz kolejny stworzyła świetną intrygę i niebanalnych bohaterów.

Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog, z zawodu nauczyciel akademicki na wydziale psychologii, z powołania pisarz. W wolnych chwilach biega, spaceruje ze swoimi trzema psami i jeździ konno. Uwielbia Szwecję i Hiszpanię. Debiutowała doskonale przyjętą książką „Motylek”, która rozpoczyna sagę o policjantach z niewielkiej Lipowo. Seria o to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, ale także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym, które porównywane są do książek Agathy Christie i szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika