„Masa o kobietach polskiej mafii” Artur Górski | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 13.08.2015

„Masa o kobietach polskiej mafii” Artur Górski

Na wstępie swojego wywodu chcę serdecznie podziękować Panu Arturowi Górskiemu za dzielenie się wiedzą „o mafii” z resztą społeczeństwa. Uważam to za cenny przedmiot dalszych rozważań o życiu, obyczajach, ludziach, słowem o „gangsterce”.

masaOd kliku lat interesuję się fenomenem przestępczości, sprawami z zakresu kryminologii. Szczególnie zaś upodobałam sobie literaturę poruszającą – a nic mnie tak nie wzrusza jak trudne żywota bandytów (ładniej: ludzi ze świata przestępczego).Moje regały wypełniają dzieła takich autorów jak Ornacka, Latkowski, Pytlakowski, Hołyst, Liedel, Kittel, Biggs, Glenny, Boucek, Ingrasci i wielu innych równie utalentowanych. Czytam i myślę, analizuję i rozważam, doszukuję się związków, łącząc fakty i mity. Temat mafii jako taki jest ciekawy, intrygujący, bohaterowie swoją zdegenerowaną osobowością skutecznie grają na emocjach nieco mniej zdeprawowanych czytelników – takich jak ja.

W książce „Masa o Kobietach polskiej mafii” przeczytacie o „zabawach” z panienkami w hotelu, o gangsterze „co kumplom kobiety obrabiał”, a także o pewnych paniach, które lubiły się bić z chłopakami. Dowiecie się o specyficznych gustach seksualnych Dzikusa i dręczeniu prostytutek. Ciekawy jest wątek erotyczny związany z wyborami Miss Polski. Niestety będzie również o gwałtach i łatwowiernych dziewczynach. Odwiedzicie Planetę z tancerkami go-go i poznacie Panów z Missland’u. W opowieści Masy pojawi się postać kobiety wymierzającej sprawiedliwość za zabicie jej ukochanego, zaś git-falbana stanie się nowym typem kobiety.

Przeczytałam książkę, kupując ją zanim pojawiła się promocja i pozycja trafiła do Biedronki. Nie żałuję ani jednej złotówki jaką za nią zapłaciłam. Jednak. Miałam pewne nadzieje związane z jej treścią. Spotkałam się z mnogością seksualnych podbojów, zboczeniami i rozrywkami. Co do kobiet mafii pojawiły się epizody, wzmianki o żonach gangsterów, trochę o kobietach robiących karierę w grupie (Janka, Agnieszka).

Czego zatem oczekiwałam? Prawdopodobnie ciekawszego rozwinięcia i opisu relacji małżeńskich w mafii, rodzinnych (z matką, siostrą, córką, szwagierką, babcią, teściową?). Gdyby napisać, że żony o niczym nie wiedziały i postawić kropkę, temat byłby zamknięty. A skoro wiedziały, a związki trwały latami to musiało w ich życiu wydarzyć się całkiem sporo. Dlatego też „o kobietach polskiej mafii” chciałam się czegoś dowiedzieć. Według mojego poglądu (może nie słusznego obiektywnie) prostytutki, kobiety na jedną noc, o których opowiada Masa, nie są żadnymi kobietami mafii. Idąc tym tokiem rozumowania wszystkie panie, które ich obsłużyły (nie seksualnie), np. lekarka, sprzedawczyni, pracownica poczty, banku musiałyby także należeć do grona kobiet mafii.

Jestem w trakcie czytania książki „Kobiety mafii” Ombretta Ingrasci i być może chciałam dowiedzieć się czegoś więcej o warunkach, kulturze, zachowaniach kobiet w polskiej zorganizowanej przestępczości. W zasadzie większość treści od Masy dotyczy seksualnych uciech, a to nie wnosi wiele do wiedzy o relacjach kobiet mafii z …no właśnie – nie tylko wewnątrz grupy, świata przestępczego, ale też ze światem „normalnym” ( czytaj: nie związanym ze światem przestępczym). Liczyłam po cichu na jakąś opowieść o „Księżniczce mafii”…

No i teraz już na koniec mnożą się pytania o to, co się stało z dziećmi (np. córkami) mafiosów? Czy zostały odpowiednio zabezpieczone materialnie i śpią spokojnie?

tak niewiele wiadomo o dzisiejszych grupach przestępczych? Co z aktualnymi graczami, co dzieje się w świecie przestępców i jakie obowiązują reguły gry? Czy kobiety kiedykolwiek przejmą władzę w mafii?

Autor

- dziennikarka specjalizująca się w tematyce śledczej.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Mariusz pisze:

    Moim zdaniem najlepszymi książkami w tej tematyce, jest książka … Niewiadomoskiego i Zielińskiego – w obu tych książkach widać, że to są ludzie schorowani psychicznie, nie należycie dostosowani do życia społeczeństwa. Trzeba tylko czytając zwrócić uwagę, że … kłamią, by „wybielać” co oznacza, że po prostu odwracają kota ogonem, z czym łatwo sobie poradzić… bo wystarczy dokonać powrotnego odwrócenia – czyli tam gdzie piszą, że nie zrobili – czytać, że zrobili i … działa! Z MASĄ JEST INACZEJ – trzeba przyznać, że jest to najsprytniejszy aktywny gangster w Polsce. Tak sprytnie kluczy, mataczy, mówi o sprawach bez znaczenia, nadając im znaczenie, że … o wiele trudniej dostrzec gdzie jest imaginacja, a gdzie prawda. Jak dobry iluzjonista wodzi za nos cały Polski system wymiaru sprawiedliwości…. Żeruje dalej na błędach systemu – po raz kolejny użył go do pomnożenia bogactwa i okazał się tej klasy bandziorem, który swoją pokrętną osobowość psychiczną narzucił całemu systemowi prawa. W efekcie dzięki Masie obecnie prawo służy przestępcom, gangsterom, a obywatel w Polsce jest … celem! Obecny system stał się projekcją przestępczego świata… – to obywatel musi się bronić przed systemem, a nie system chroni obywatela. Obywatel musi udowodnić niewinność. Sale sądowe są miejscem normalnych bandyckich „ROZKMINEK” – gdzie dowody mają drugoplanowe znaczenie, wina jest przesądzona już od chwili postawienia zarzutów, opinie przestępców są kluczowe, czym „większy” gangster, tym ma większą wiarygodność. W ślad wodzonym za nos wymiarem sprawiedliwości idą media, a za nimi społeczeństwo przyjmując domniemanie prawdy po stronie przestępców, cynicznie wykorzystujących państwowy system wymiaru sprawiedliwości do rozprawienia się z kimś… Często w oparciu o plotki, domniemania itd… SKUTEK KOLEJNY – NAJWIĘCEJ NA ŚWIECIE PRZEGRANYCH PRZEZ POLSKĘ SPRAW PRZED TRYBUNAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI…. To oznacza, że MASA z pierwotnego pozornego sukcesu, po latach okazało się, że z dzisiejszej perspektywy przynosi więcej szkód niż dobra…

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika