"NieObcy", czyli poetycko-reporterska odpowiedź na problemy emigracyjne | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 26.12.2015

„NieObcy”, czyli poetycko-reporterska odpowiedź na problemy emigracyjne

„Patrzymy na obcość z własnej perspektywy: „ja – swój”, „oni – obcy”. Ale z tej drugiej strony też jest ogromny wysiłek, ogromna ilość wyborów i pozbawienie się pewnych części tożsamości. Ile człowiek jest w stanie wyrzucić ze swojej tożsamości? Jakie warunki stawiają ci drudzy? To książka o tym” – Olga Tokarczuk.

nie-obcyObok ostatnich zdarzeń polityki wewnętrznej Naszego Kraju, problem emigracyjny nie dość, że się z nim przeplata to jak się okazuje dotyka większość państw europejskich. Rządowe rozwiązania jak się okazuje zupełnie sprzeczne. A co na to Poeci? Swoje zdanie na ten niesamowicie problematyczny temat zawarli w książce „NieObcy”. Wśród licznego grona autorów znaleźli się między innymi: Olga Tokarczuk, Paweł Huelle, Małgorzata Szejnert, Andrzej Stasiuk. „NieObcy” to zbiór opowiadań, esejów i reportaży. Dochód ze sprzedaży książki trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej udzielającej pomoc cywilnym ofiarom kryzysu humanitarnego w Syrii.

„Masz w ręku szczególną książkę napisaną przez i dla tych, którym NieObca jest postawa otwartości na Innego i gotowość niesienia pomocy ludziom, którzy stracili swoje miejsce na ziemi. Wierzymy, że obdarowując nią, możemy obdarowywać się także dobrem, otwartością i siłą. Kupując i czytając tę książkę, przyczyniacie się do niesienia pomocy humanitarnej ofiarom kryzysu zbrojnego w Syrii, gdzie Akcja Humanitarna od 2013 roku dostarcza potrzebującym cywilom m.in. wodę, żywność, środki medyczne i higieniczne. Dzięki Tobie możemy kontynuować i rozwijać te działania. Serdecznie dziękujemy!” – Polska Akcja Humanitarna.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika