Simone de Beauvoir - "Pewnego razu w Moskwie" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 22.05.2015

Simone de Beauvoir – „Pewnego razu w Moskwie”

To historia o kryzysie – małżeńskim i egzystencjalnym – którego podczas podróży do stolicy Związku Radzieckiego doświadczają Nicole i André.

pewnego_dnia_w_moskwieZmagania bohaterów z nieuchronnie upływającym czasem oraz realiami życia za żelazną kurtyną stanowią dla Simone de Beauvoir punkt wyjścia do rozważań nad miłością i przyjaźnią, problemem kobiecości i męskości, starością oraz rozczarowaniem – tak życiowym, jak i politycznym.

Wydane raz pierwszy po polsku „Pewnego razu w Moskwie” daje czytelnikowi możliwość kolejnego, i być może innego, spojrzenia na twórczość jednej z najważniejszych autorek XX wieku.

raz pierwszy po polsku!
„Pewnego razu w Moskwie” czekało na pierwsze francuskie wydanie niemal trzydzieści lat. Polskiemu czytelnikowi wątki powstałej w latach 1966–1967 powieści mogą być znane z „Wieku umiaru” wydanego razem z „Kobietą zawiedzioną” (1995 r.).

Simone de Beauvoir z humorem przedstawia ostatni z egzystencjalnych kryzysów. Wielka historia i silne emocje (oraz wódka)… wszystko to w Moskwie!
„Le Figaro Madame”

Simone de Beauvoir (1908-1986) – francuska pisarka i filozofka, związana życiowo i zawodowo z Jean-Paulem Sartre’em. Jedna z najważniejszych postaci feminizmu lat siedemdziesiątych. W swoich inspirowanych egzystencjalizmem pracach stawiała pytania o sens życia w pełnym absurdów świecie, na który człowiek został skazany. Autorka m.in. „Drugiej Płci”, „Mandarynów” oraz „Kobiety zawiedzionej”.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika