Wykład prof. Pawła Bożyka | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.05.2016

Wykład prof. Pawła Bożyka

Zapraszamy na spotkanie naszego klubu, które odbędzie się 6 maja 2016 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w audytorium Instytutu Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku, Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Fiszera 14 (obok Politechniki Gdańskiej).

Instytutu Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku.

Gościem naszym będzie

Prof. dr hab. Paweł Bożyk
dyrektor Centrum Studiów Wschodnich w Warszawie, b. doradca Edwarda Gierka, członek Komitetu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk, członek Senatu Uniwersytetu Stanów Zjednoczonych w Tokio, autor około 760 publikacji naukowych.

Nasz Gość wygłosi wykład pt.

„Reindustrializacja” oraz „TTiP R1; Transatlantik Trade an Investment Partnership, czyli umowa o wolnym handlu i inwestycjach pomiędzy Unią Europejskiej i USA”.

wykładzie przewidziane są pytania, odpowiedzi i dyskusja.

Osoby towarzyszące będą mile widziane.

klubu
(-) prof. dr hab. Wojciech Lamentowicz

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Zbyszek S. pisze:

    Znakomite spotkanie. Szkoda, że pomimo wcześniejszego zaproszenia, niezbyt licznie przybyli przedstawiciele lewicowych partii politycznych. Temat re industrializacji jak umowa transatlantycka (TTIT), tematy które są tak ważne dla Polski z przykrością stwierdzam, że są niedostrzegane i nie publikowane przez nasze media, co powoduje, bez urazy, bardzo niską wiedzę naszego społeczeństwa. Ponad 2,6 mln ludzi w Europie żąda zaprzestania
    negocjacji w sprawie TTIP. W wielu krajach unijnych zbierane są podpisy „kontra”.
    Jest ich już więcej, niż się spodziewano. Czechy mają 116 proc. wymaganej liczby podpisów, Włochy – 113 proc., Austria – 628 proc., Wielka Brytania – 747, a Niemcy
    – aż 1684 procent.
    – Prawdziwym celem TTIP nie jest obniżka ceł, ale poszerzenie wpływu korporacji na państwa oraz na decyzje podejmowane przez demokratyczne władze – uważa Marcin Wojtalik.
    – Aż 92 procent uczestników negocjacji tej umowy z Unią Europejską to lobbyści korporacyjni – potwierdza jego słowa „The Guardian”.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>



Moto Replika