Business Centre Club: Konieczna ustawa o nadzorze właścicielskim | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 23.07.2012

BCC: Konieczna ustawa o nadzorze właścicielskim

Po opublikowaniu „taśm Polskiego Stronnictwa Ludowego” i ujawnieniu rażących nieprawidłowości w zarządzaniu spółkami podległymi Ministerstwu Rolnictwa, premier wrócił do sprawy nadzoru właścicielskiego w firmach państwowych. Obiecał też szybko wdrożyć regulacje gwarantujące eliminację takich zjawisk.

dr Grażyna Magdziak – minister skarbu i prywatyzacji Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC. (Fot. BAA)

Przypomnijmy jednak, że kompleksowe przepisy dotyczące zarządzania spółkami Skarbu Państwa i spółkami z dominacją własności państwowej, zawarte były w rządowym projekcie Ustawy o nadzorze właścicielskim, długo dyskutowanym w roku ubiegłym.

Business Centre Club ocenił ten projekt pozytywnie, chociaż zgłosił do niego kilka uwag. Później jednak słuch o tej Ustawie zaginął.

– Gdyby ją wówczas uchwalono i wdrożono prawdopodobnie dziś nie rozmawiano by o „taśmach PSL” – twierdzi dr Grażyna Magdziak, ministra skarbu i prywatyzacji Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC.

Business Centre Club istnieje od 1991 r. Jest prestiżowym Klubem przedsiębiorców i największą w kraju organizacją indywidualnych pracodawców.

Do BCC należy 2500 członków (osób i firm). Członkowie BCC, reprezentujący blisko 250 miast, skupiają się w 24 lożach regionalnych na terenie całej Polski.

Do BCC należą przedstawiciele wszystkich branż, międzynarodowe korporacje, instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, firmy telekomunikacyjne, najwięksi polscy producenci, uczelnie wyższe, koncerny wydawnicze i znane kancelarie prawne.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika