Co dalej z żydowskimi roszczeniami? Kukiz mówi twardo "nie!" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.04.2019

Co dalej z żydowskimi roszczeniami? Kukiz mówi twardo „nie!”

Wiele wskazuje na to, że Żydzi od dawna próbują uzyskać od Polski odszkodowania za tzw. mienie bezspadkowe. W tym celu powstała słynna amerykańska ustawa 447, której celem jest wywieranie presji na nasz kraj, aby rozliczenie z Żydami nastąpiło jak najszybciej. W tle są miliardy dolarów. Ostry sprzeciw w tej sprawie wykazał Paweł Kukiz, lider Kukiz’15.

– Dziś złożyliśmy w Sejmie projekt uchwały ws. amerykańskiej ustawy 447, o tzw. restytucji mienia żydowskiego – poinformował Paweł Kukiz. – Chcemy, aby rząd Polski oficjalnie ogłosił, że roszczenia z tytułu mienia bezspadkowego dla Żydów są całkowicie bezpodstawne.

Polska ma zapłacić Żydom gigantyczne odszkodowanie. Chodzi o setki miliardów dolarów!

– Uważam, że jeśli stanowczo i oficjalnie nie sprzeciwimy się amerykańskiej ustawie S.447, to wyrażamy tym samym cichą zgodę na wypłacanie przez nas stosow­nych kwot w ratach, albo spłatę w naturze. To znaczy nieruchomości przekazano by jako własność organizacjom zajmującym się odzyskaniem mienia żydowskiego – mówi Paweł Kukiz.

Lider Kukiz’15 uważa, że po raz kolejny to Polska jako kraj, który najwięcej utraciła wskutek II wojny światowej, ma być zmuszana do płacenia nie swoich rachunków.

Autor

- Gazeta BałtyckaMoto Replika