Dlaczego Donald Tusk przyspieszył wybory w PO? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 24.05.2013

Dlaczego Donald Tusk przyspieszył wybory w PO?

Dlaczego zostały przyspieszone? To efekt aktywności Grzegorza Schetyny, który skutecznie montuje „swoją spółdzielnię” i tworzy szeroki partyjny front przeciw obecnemu szefowi partii.

Dlaczego Donald Tusk przyspieszył wybory w PO?

Do „spółdzielni” dołączył już Gowin, coraz głośniej mówi się o wskrzeszeniu z politycznego grobu Jana Rokity. Skrzydło konserwatywne będzie zatem należało do Schetyny.

Do zbudowania skutecznej wewnątrzpartyjnej opozycji potrzeba jednak czasu. Doskonale wie o tym Donald Tusk, który ten czas stara się Schetynie maksymalnie ograniczyć. Stąd pomysł przyspieszonych wyborów.

Wcale jednak nie jest pewne, że to właśnie Donald będzie w nich startował. Równie dobrze można sobie wyobrazić, że na swojego następcę namaści np. ministra Sienkiewicza lub innego politycznego przyjaciela. Sam zaś spokojnie będzie się przygotowywał do objęcia funkcji w UE i np. podszkoli angielski.

Autor

- dr n. hum., publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor analiz dotyczących PR, języka polityki i marketingu politycznego.Twitter: @MichalLange

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>