Kto zostanie prezydentem? Bukmacherzy przewidują | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 8.07.2020

Kto zostanie prezydentem? Bukmacherzy przewidują

Andrzej Duda wygra wyścig o fotel prezydencki z niewielką przewagą nad Rafałem Trzaskowskim, urzędujący prezydent otrzyma bowiem 51% głosów, podczas gdy Koalicji Obywatelskiej otrze się o wygraną zbierając 49% głosów – wynika z prognoz analityków jednego z bukmacherów. Ich zdaniem frekwencja wyborcza w drugiej turze wyniesie co najmniej 64,5%. W województwie pomorskim zwycięży jednak znacząco z wynikiem 61,5% przy frekwencji na poziomie 65,5%. W samym Gdańsku zdobędzie on aż 68% głosów.

Co ciekawe, według analiz Betfan z największych legalnych polskich bukmacherów, Andrzej Duda będzie miał przewagę nad Rafałem Trzaskowskim w zaledwie 6 województwach: podkarpackim, gdzie zdobędzie najwyższy wynik 70,5%, lubelskim z 66%, świętokrzyskim z 64,5%, podlaskim z 60,5%, małopolskim z 60% oraz w łódzkim z 54,5%. Mimo to zdoła w ostatecznym rozrachunku pokonać urzędującego prezydenta stolicy.

wygra wybory, obok Pomorskiego, także w Lubuskiem z wynikiem 60%, Zachodniopomorskiem z 59%, Wielkopolskiem z 56%, Dolnośląskiem z 55%, Opolskiem z 54,5%, Kujawsko-Pomorskiem z 53,5% oraz Warmińsko-Mazurskiem z 52,5%.

Według analityków, najmniejszą przewagę uzyska w województwach mazowieckim i śląskim – po 51,5%. Na swojego prezydenta zagłosują jednak w większości mieszkańcy Warszawy – zdobędzie on w stolicy poparcie na poziomie 67,5%. Na Trzaskowskiego postawią też mieszkańcy kolejnych pięciu największych miast w Polsce. Zwycięży on, obok Gdańska, także w Krakowie z wynikiem 58,5%, Łodzi z 63%, Wrocławiu z 65% oraz Poznaniu z 69,5%. Nie wystarczy to jednak, by objąć Prezydenta RP.

Na bazie przygotowywanych analiz bukmacherów wystawia oferty dla graczy. Ponieważ wciąż nie jest przesądzone, który z kandydatów wygra ostatecznie wyścig o fotel prezydencki, można zdobyć niemałe pieniądze w przypadku trafnego wytypowania każdego z nich. Za 100 zł postawione na Andrzeja Dudę, w przypadku jego wygranej, Betfan wypłaci 127,60 zł, zaś obstawiający zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego mogą otrzymać 242 zł, jeśli potwierdzi się taki wynik. Osoby, które zdecydują się obstawić poziom frekwencji powyżej 65%, mogą zyskać 164,56 zł za każde postawione 100 zł, o ile Polacy pójdą do najbliższych wyborów w co najmniej takiej liczbie.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika