Afera paliwowa. Małgorzata Ostrowska, była pomorska posłanka SLD - oczyszczona z zarzutów korupcyjnych | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 19.12.2013

Małgorzata Ostrowska, była pomorska posłanka SLD – oczyszczona z zarzutów korupcyjnych

Małgorzata Ostrowska – była pomorska posłanka SLD, została oczyszczona z zarzutów korupcji w związku tzw. aferą paliwową.

Małgorzata Ostrowska, była pomorska posłanka SLD - oczyszczona z zarzutów korupcyjnych

Małgorzata Ostrowska – była wiceminister skarbu i wiceminister gospodarki. (Fot. Gazeta Bałtycka)

Po 4 latach toczącego się procesu, w zebranym materiale nie dopatrzył się dowodów świadczących o tym, że Ostrowska brała udział w przestępstwie płatnej protekcji.

Przypomnijmy, prokuratura zarzucała Małgorzacie Ostrowskiej przyjęcie łapówki od Piotra K. – przedsiębiorcy działającego w branży paliwowej – w zamian za pomoc w nabyciu nieruchomości na terenie Malborka.

W całym procederze mieli także brać udział pomorscy policjanci. Jeden z nich pierwotnie w zeznaniach obciążał Ostrowską, natomiast po jakimś czasie zmienił zeznania, następnie w tajemniczych okolicznościach popełnił samobójstwo.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>