Na Pomorzu powstała filia lewicowej partii politycznej | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 8.08.2016

Na Pomorzu powstała filia lewicowej partii politycznej

Niedawno w Gdańsku powstało Wojewódzkie Koło Ruchu Odrodzenia Gospodarczego im. Edwarda Gierka. Pierwsze zebranie odbyło się w Domu ZNP w Sopocie, a gościem specjalnym był prof. Rajmund Rybiński, założyciel i wieloletni V-ce Prezes Klubu Współczesnej Myśli Politycznej w Gdańsku.

ruch_odrodzenia_gierek-1

W pierwszym punkcie, zebrani uczcili minutą ciszy śmierć Stanisława Kochanowskiego – Wójta Gminy Sztutowo, byłego V-ce Wojewody Pomorskiego i Senatora w latach 1994 – 1997.

W dyskusji, w której głos zabrali wszyscy obecni, mówiono o efektach Zebrania Ogólnego ROG, które odbyło się w ub. m-cu w Warszawie oraz o przebiegu uroczystości z okazji XV rocznicy śmierci Edwarda Gierka. Mówiono również o przyszłości polskiej lewicy i zadaniach jakie stoją przed ROG. Szczególną uwagę zwrócono na poszerzenie obozu lewicy o nowych ludzi, zwłaszcza młodych, a nie przejmowania z innych partii lewicowych.

W wyniku wyborów, Przewodniczącym Koła został nasz Kolega Mariusz Pomianowski, a z-cą Przewodniczącego Kol. Michał Małkowski – Radny Gminy Sztutowo. Kol. Jacek Gibała został desygnowany do Komisji Statutowej ROG, której zadaniem jest przygotowanie nowego projektu Statutu, przystosowanego do aktualnych wymogów.

Miłym akcentem zebrania było wręczenie przez Sekretarza Generalnego Zbigniewa Sowę listów gratulacyjnych nowym Członkom i Sympatykom ROG.

W zebraniu uczestniczyli również Członkowie Zarządu Krajowego, min. Kol. Edyta Brzychczy. Serdeczne Gratulacje i życzenia dla Zarządu złożył Sekretarz Generalny

ruch_odrodzenia_gierek-4 ruch_odrodzenia_gierek-2 ruch_odrodzenia_gierek-3

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika