Nie chcemy pracować aż do śmierci - ruszyła kampania informacyjna | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.09.2012

Nie chcemy pracować aż do śmierci – ruszyła kampania informacyjna

Zgodnie z danymi GUS i Eurostat tylko niewielka część społeczeństwa zachowuje po 65 roku życia zdolność do pracy zawodowej.

Choć wydłuża się średnia długość życia, skraca się tzw. w zdrowiu. Oznacza to, że w polskich realiach wiek 67 lat nie jest wiekiem rozpoczynania nowego życia na emeryturze, ale jest wiekiem chorowania i umierania.

Już ruszyła miesięczna kampania informacyjna NSZZ „Solidarność” pod hasłem – „Nie chcemy pracować aż do śmierci”, przypominająca o skutkach wydłużenia wieku emerytalnego.

Spoty informacyjne będą wyświetlane w blokach reklamowych przed seansami w 247 salach kinowych sieci kin w 28 miastach oraz w Internecie.

Kampania skierowana jest do blisko 2 milionowej grupy młodych ludzi, których obejmą wprowadzone zmiany, a którzy przeważnie nie uświadamiają sobie negatywnych skutków wydłużonego wieku emerytalnego.

 

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Michał pisze:

    Psu na budę taka kampania! Trzeba po prostu uczciwie ludziom powiedzieć że zabierane im pieniądze to nie żadna SKŁADKA a zwyczajny PODATEK wydawany na wypłatę bieżących zobowiązań.Pseudokapitałowy system emerytalny to zwyczajna piramida finansowa.Jedynym ratunkiem jest wypłacanie ZASIŁKU STARCZEGO w takiej kwocie na jaką pozwalają bieżące wpływy.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>