Oni też chcą zostać prezydentami. Oto kandydaci, których możemy nie znać | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 4.03.2015

Oni też chcą zostać prezydentami. Oto kandydaci, których możemy nie znać

Nie są powszechnie znani, ale łączy ich jedno – chcą zostać prezydentami. Wśród mało znanych kandydatów jest m.in. były wiceprezydent Gdańska, a także była pracowniczka Biura Ochrony Rządu.

kandydaci_na_prezydenta

Trwa kampania prezydencka. Kandydaci i ich sztaby zbierają podpisy poparcia niezbędne do oficjalnego startu w wyborach. Minimalna liczba podpisów jaką trzeba zebrać to 100 tys. Obok znanych i rozpoznawalnych polityków, chęć startu w wyborach prezydenckich zadeklarowały także osoby mniej znane. My postanowiliśmy je przybliżyć

Włodzimierz Julian Korab-Karpowicza

Wlodzimierz-Korab-Karpowicz

Włodzimierz Korab-Karpowicz

Pierwszym z nich jest Julian Korab-Karpowicz. Jak czytamy w informacji przygotowanej przez sztab kandydata, Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz, filozof polityki, politolog, dyplomata, doktor Uniwersytetu Oksfordzkiego, doktor habilitowany Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, były wiceprezydent Miasta Gdańska i ekspert Komisji Europejskiej, autor wielu prac naukowych i książek, wykładowca na wielu uczelniach zagranicznych, profesor Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Głównym celem kandydata jest Polska suwerenna politycznie, gospodarczo i finansowo. Te cele są na pewno Państwu bardzo bliskie. Jak informuje sztab, kandydat jest kandydatem bezpartyjnym i potrzebujemy obecnie wsparcia w celu zebrania 100.000 podpisów.

Więcej informacji o Kandydacie i o Programie można znaleźć na naszej stronie www.przyszlapolska.pl

Iwona Piątek

Kolejną chętną do fotela prezydenta jest Iwona Piątek, której hasłem jest „Polka/Obywatelka Iwona Piątek”.

iwona_piatek-

Iwona Piątek

Co wiemy o kandydatce z oficjalnej biografii?
Iwona Piątek, absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – wydz. socjologii. Prywatnie mężatka i matka trzech synów.

Pracowała w CSK MSWiA, w JW2610, w BOR. Prowadziła własną działalność: „Biuro Zleceń Medycznych”. Obecnie zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami. Od początku istnienia Partii Kobiet jest jej członkinią. Uczestniczy w pracach Rady Programowej Kongresu Kobiet Polskich. Od marca 2010 roku pełni funkcję Przewodniczącej Partii Kobiet, wcześniej była szefową regionu mazowieckiego PK.

Doświadczenie społeczno-polityczne:
Koordynatorka międzynarodowego projektu platformy europejskich partii feministycznych – The European Feminist Parties Coordinator z udziałem polityczek z Niemiec, Hiszpanii i Szwecji. Coroczny Międzynarodowy Zjazd EFPC wypracowuje wspólną strategię działania w obszarze obrony praw kobiet.

Organizatorka i uczestniczka wydarzeń i konferencji krajowych oraz międzynarodowych zachęcających kobiety do partycypacji w sferze publicznej ( m.in. Konferencji Kobiet Polska – Wenezuela. Temat: „Wymiana doświadczeń i nasze drogi do równości”.) W swoich działaniach stara się wspierać osoby wykluczone społecznie. Jest pomysłodawczynią akcji pomocy więźniarkom z Czerska.

Jej pracę społeczną i polityczną determinuje wrażliwość i brak zgody na wykluczenie, dyskryminację i nieuczciwość. Ważna jest dla niej także działalność mająca na celu wyrównywanie szans i wspieranie osób niepełnosprawnych oraz polityka senioralna. Chce polityki uczciwej i sprawiedliwej. Zdaniem Piątek każdy urzędnik powinien podejmować decyzje mądrze i odpowiedzialnie.

Kandydatka na prezydenta RP nie zgadza się na przywileje polityków kosztem społeczeństwa. Będzie dążyć do wprowadzenia w polskim życiu politycznym nowej jakości opartej na wzajemnym poszanowaniu wszystkich stron.

Iwonę Piątek wspierają takie organizacje międzynarodowe, jak: Iniciativa Feminista – Hiszpania, Feministiskt Initiativ – Szwecja, Feministische Partei Die Frauen.

Strona kandydatki: www.partiakobiet.com.pl

Autor

- dr n. hum., publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor analiz dotyczących PR, języka polityki i marketingu politycznego.Twitter: @MichalLange

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>



Moto Replika