Paweł Kukiz złożył w PKW prawie 200 tys. podpisów | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 23.03.2015

Paweł Kukiz złożył w PKW prawie 200 tys. podpisów

Kandydat na prezydenta Polski złożył dzisiaj w siedzibie PKW prawie 200 tys. podpisów, a wciąż napływają kolejne. To niemal dwa razy więcej niż jest wymagane. Tym samym dopełnił formalności związanych z rejestracją. Ostatni Millward Brown dla Faktów TVN daje mu 5 proc. poparcia, co sprawia, że plasuje się na trzecim miejscu wśród wszystkich, którzy zamierzają się ubiegać o prezydenturę. Późniejsze badanie przeprowadzone przez Estymator wskazuje na 7 proc. poparcie.

kukiz

– Zebrane podpisy to wynik pracy wolontariuszy. W akcji brało udział kilka tysięcy osób, które spontanicznie zaangażowały się w naszą akcję. To naprawdę nie jest łatwe zadanie – zebrać 100 tys. podpisów bez struktur i praktycznie bez pieniędzy – mówi Patryk Hałaczkiewicz, szef kampanii wyborczej Pawła Kukiza. – Partie dysponują milionami dotacji, biurami, ludźmi, urzędnikami. Wszystko z naszych podatków. Jak się okazuje w zbieraniu podpisów wcale sobie o wiele lepiej nie radzą – dodaje Patryk Hałaczkiewicz.

– Bronisław Komorowski czy Andrzej Duda wydadzą wkrótce na kampanię z naszych kieszeni dziesiątki milionów złotych. 20 procent tej „klasy próżniaczej” żyje na koszt 80 procent obywateli, których za chwilę nie będzie, bo wszyscy powyjeżdżają. Ja sam osobiście, jeśli nie zmienimy ustroju Polski, spakuję swoim dzieciom walizki – mówi Paweł Kukiz.

– Zaangażowanie ludzi dobrej woli pokazuje, że jest prawdziwym kandydatem obywatelskim. Nie chce reprezentować żadnej siły partyjnej, celem jego startu jest zwrócenie państwa obywatelom. Teraz jest one zawłaszczone przez partyjne klany, które dzielą i rządzą. Pierwszą, fundamentalną zmianą musi być wprowadzenie w wyborach do Sejmu jednomandatowych okręgów wyborczych. Bez przywrócenia w taki sposób odpowiedzialności polityków przed obywatelami, na żadną konkretną i korzystną zmianę nie mamy co liczyć. Przy obecnej ordynacji wyborczej zawsze górę bierze interes partii, nie obywateli – mówi Patryk Hałaczkiewicz.

źródło: Sztab Pawła Kukiza

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika