Polityk PiS zatrzymany. Decyzja partii natychmiastowa | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.07.2018

Polityk PiS zatrzymany. Decyzja partii natychmiastowa

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego we współpracy z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym zatrzymała 4 osoby podejrzewane o udział w grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT. Do przestępstw miało dochodzić w trakcie obrotu ogniwami fotowoltaicznymi. Szkody Skarbu Państwa oszacowano na ok. 7 mln zł.

Wśród zatrzymanych jest m.in. działacz pomorskiego PiS Przemysław M. – były wiceprezes Grupy Lotos, obecnie zasiadający w radzie nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku.

Po zatrzymaniu decyzja partii okazała się szybka. Jak poinformowała wieczorem Beata Mazurek, rzeczniczka PiS – decyzją Prezydium Zarządu Okręgowego PiS polityk został usunięty z szeregów partii.

O działalności Przemysława M. i narastających wątpliwościach wokół jego osoby w pomorskim PiS mówiło się od dawna. Niektórzy działacze wręcz przepowiadali mu, że zostanie zatrzymany. Jak się okazało – mieli rację.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 3 komentarze
Napisano
 1. Sam666 pisze:

  Prezydent go ulaskawi dzis w nicy toc ma latke pis

 2. Imię... pisze:

  No i przyszla kryska na Przemyslawa M…

  tacy to pewnie kradna do konca, za glupi by sie wycofac.
  Ale to pewnie tylko wierzcholek gory lodowaj w ramach takich afer.

  „Ukochany kraj, umilowany kraj” hehe…

  pozdrawiam i dzieki za artykulik.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>