Zbigniew Stonoga: „Spokój, cicho! Teraz Stonoga mówi” | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 20.10.2015

„Spokój, cicho! Teraz Stonoga mówi”

Zbigniew Stonoga – jeden z gości politycznej debaty organizowanej w Gdyni – bezkompromisowo demaskował nadużycia władzy. Bardzo negatywnie wypowiadał się zarówno o rządach Platformy Obywatelskiej, jak i SLD.

stonoga

W debacie transmitowanej na żywo przez Radio udział wzięli: Adam Witt z PSL, Tadeusz Aziewicz z PO, Zbigniew Wysocki z KORWiN, Małgorzata Zwiercan z Kukiz’15, z Partii Razem, Grzegorz Furgo z Nowoczesnej, z PiS, Andrzej Różański ze Zjednoczonej Lewicy i Zbigniew Stonoga z KWW Zbigniewa Stonogi.

Najciekawsze i najbarwniejsze wystąpienia miał właśnie Zbigniew Stonoga. Znany biznesmen poruszył sporo ważnych kwestii dotyczących gospodarki, edukacji, szkolnictwa i bieżącej polityki. Mówił również o nadużyciach władzy.

– Ocena tego, co stało się z polskim przemysłem stoczniowym i polskimi stoczniami musi być powiązana ściśle z tym, co działo się przy Okrągłym Stole – mówił Stonoga. – Ten, który zliczał głosy, czyli Donald Tusk, doprowadził przez ostatnie 8 lat do tego, do czego doprowadził. Dziś próbujemy ocenić rentowność stoczni, ale nie bierzemy pod uwagę podstawowego składnika, który ma wpływ na tę rentowność. To ludzie Okrągłego Stołu te stocznie za złotówkę oddali różnym tworom postkomunistycznym, które dziś nazywają się spółkami prawa handlowego. Najpierw te stocznie za złotówkę jeden drugi esbek i komuch dostał. A największą wartością stoczni jest jej sama nieruchomość, grunt przygotowany do wykonywania tego typu działalności. Jeśli dziś nikt z tych, którzy te stocznie nabyli, nie poniósł faktycznych kosztów nabycia to relatywnie łatwiej jest mu wygenerować zysk. Największym złem w Polsce jest PO i co do tego nie ma wątpliwości.

Biznesmen mówił także o aferach z udziałem polityków.
– Od 26 lat, my społeczeństwo jesteśmy okradani. I żadna z afer do tej pory nie znalazł finału w sądzie. Jedyna afera to afera Rywina i gdy ją porównać z czymkolwiek co było później to była marnym preludium do tego, co stało się później w polskiej polityce.

Wystąpienie Stonogi wzbudziło duże emocji, a nawet okrzyki wśród publiczności. Ten jednak nie dał się zbić z tropu. Na zaczepki ze strony widzów reagował bardzo jednoznacznie:

– Siedzieć i słuchać, jak nie to won złodzieje stąd!

Do jednego z awanturujących się widzów powiedział wprost:

– Słuchaj dziadu, weź stąd wyjdź!

Zbigniew Stonoga odnosił się wielokrotnie do wypowiedzi innych uczestników debaty, w tym do Andrzeja Różańskiego z SLD.

– To wy z SLD przejmowaliście huty, Hutę Pokój, Hutę Pokój Serwis, Koksownię Zdzieszowice. To, co Platforma nakradła przez te ostatnie lata, to dużo mniej niż to, co wy z SLD nakradliście, bo przejęliście za bezcen największe polskie huty stali i sprzedaliście je swoim kolesiom z SLD po złotówce.

Na prośbę o konkrety ze strony przedstawiciela SLD Stonoga błyskawicznie podał kilka: – Edward Brzostowski – Igloopol; Leszek Miller – Huta Pokój, Leszek Miller – Serwis.

Debata odbyła się w Gdyni i trwało 60 minut. Organizatorem było Radio we współpracy z Gazetą Wyborczą.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 19 komentarzy
Napisano
 1. kokosz pisze:

  Dobre. Złodziej skazany prawomocnym wyrokiem oskarża innych o złodziejstwo. Świat stoi na głowie.

 2. Krystian pisze:

  Kokosz czy Ty widzisz co napisałeś? Ten wyrok został mu w dziwnych okolicznościach rozpatrzony ponownie gdy był ulaskawiony. Dlatego ? Bo się boją Polaka który weźmie się za Polskę i zrobi z tymi darmozjadami porządek, zrzuci ich ze stolkow i pokaże ludziom ile na kradli. I nie masz jakiegokolwiek pozwolenia mówić na niego złodziej, jesteś ślepo zapatrzonym głupcem w ten twój idealny rząd, który sam roskrada swój kraj.

 3. Obywatel pisze:

  Panie Stonoga ! Szacunek ! Odwala pan kawał porządnej roboty ! Sam, jeden przeciwko tym hienom. Jestem dumny z bycia polakiem, ale wstyd mi za ten niby ******** rząd i totalna pogarda dla tych hien dbających żeby nachapać dla siebie ile się da a nawet więcej a później spieprzyć z kraju (wszyscy wiemy o kim mowa) . Jeden z wielu….

  (Pozdrawiam Pana serdecznie o ile Pan tu zajrzy 🙂 )

 4. Adam pisze:

  Bardzo dobrze panie Zbyszku, życzę panu dobrego wyniku w wyborach.

 5. Imię... pisze:

  Mialem fb sledz8lem panaStonoge na ostatniej prostej mial ujawniac cuda wianki mial przemowic lepper sp …i co gdzie to wszystko…..zgadza sie jeden kradl drugi kradl trzeci tez bedzie bo taka natura czlowieka…

 6. Imię... pisze:

  A w debacie chyba Pana Stogii wyslannkia nie bylo?…nawt nie mowia ze na listach pan bedziesz …Wtf

 7. Vert pisze:

  Zglaszam cie do prokuratury psycholu za manipulacje o siostrze prezydenta

 8. tereska pisze:

  jezeli tego goscia skazywali 119 razy tzn. ze aparat sadowniczy jest przezarty rakiem korupcji politycznej,esbecki uklad steruje glupimi sedziami jak chce, to jest przerazajacy rozklad panstwa, min. Sienkiewicz mial racje ujawniajac te tajemnice panstwowa…

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>