Strona prezydenta sparodiowana – symbol ZSRR, błędy ortograficzne, poprzerabiane zdjęcia | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 26.08.2013

Strona prezydenta sparodiowana – symbol ZSRR, błędy ortograficzne, poprzerabiane zdjęcia

W sieci pojawiła się sparodiowana strona internetowa, która swoim wyglądem i budową łudząco przypomina oficjalną stronę Prezydenta RP.

Sparodiowana strona znajduje się pod adresem www.prezydent.pw

Sparodiowana strona znajduje się pod adresem www.

Parodia strony prezydenta znajduje się pod adresem www.prezydent.pw Domena .pw przypisana jest do Republiki Palau – wyspiarskiego państwa samorządowego, stowarzyszonego ze Stanami Zjednoczonymi, położonego na Oceanie Spokojnym, w Oceanii oraz w Mikronezji. Liczącego około 21 tys. obywateli.

„Żartownisie”, pod względem szablonu stworzyli stronę łudząco podobną do prezydenckiej, która widnieje pod adresem www.prezydent.pl Treść to jednak przede wszystkim celowe i rażące błędy ortograficzne. Dodatkowo zdjęcia będące fotomontażami, obraźliwe sformułowania oraz górny baner zawierający ZSRR.

Prawdziwa strona Prezydenta RP:

Prawdziwa strona Prezydenta RP

Imitacja strony Prezydenta RP:

Imitacja strony Prezydenta RP

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Alojzy Gąbka pisze:

    Do autora: ta strona nie jest łudząco podobna do tej oficjalnej – to jest jej kopia, która jest przetwarzana na żywo przy pomocy funkcji PHP file_get_contents. Oprogramowanie strony „samo w locie” przekręca poprawnie sformułowane wyrazy.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika