To mogą być najważniejsze wybory po 1989 roku | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 22.10.2015

To mogą być najważniejsze wybory po 1989 roku

W najbliższą niedzielę odbędę się wybory parlamentarne. Są to według mnie najważniejsze wybory 1989 roku, ponieważ nadadzą scenariusz na kolejne 25 lat.

sejm3

Polacy będą musieli wybrać między Polską Platformy Obywatelskiej a Prawa i Sprawiedliwości – taką wersję wmawiają nam media TVP, TVN , POLSAT itp. Tak naprawdę jest możliwość realnego wyboru między: PO, PIS, Zjednoczoną Lewicą, Nowoczesną Ryszarda Petru, PSL, Kukiz’15 i Korwin.

Wybory w 1989 roku nadały rytm na 25 lat polskiej demokracji, natomiast najbliższe wybory zmienią nam Polskę na co najmniej kolejne 30 lat.

Są możliwe dwa realne scenariusze:

 1. Wariant to : PIS 40 %, 24%, 18%, Kukiz 12%, Nowoczesna 6%.
 2. Wariant to : PIS 32 %, 28 %, 14%, Kukiz 6%, Nowoczesna 8%, PSL 12%.

Pierwszy wariat jest scenariuszem bardzo mocnej, choć moim zdaniem niebezpiecznej zmiany, natomiast drugi wariat to scenariusz chaosu i braku wyłonienia rządu i powtórne wybory już na wionę 2016 roku.

Istnieje duże ryzyko, że drugi scenariusz jest bardziej prawdopodobny.

Podstawy sprawnego Państwa to :

 1. Sprawny wymiar sprawiedliwość.
 2. Sprawna i nowoczesna służba zdrowia.
 3. Bezpieczeństwo obywateli.
 4. Sprawny i prosty system podatkowy.
 5. Dobra i nowoczesna połączona z gospodarką.

Każda ze startujących partii oferuje 5 wymienionych cech sprawnego państwa, jednak czy wiedzą, co oferują? Odnoszę wrażenie, iż wszystkie partie żerują na emocjach, nie oferując nic poza pustymi hasłami.

W środę 28. Października rzeczywistość będzie wyglądać następująco :

Powstanie koalicja: PO + Zjednoczona Lewica + PSL

Skład rządu to: Grzegorz Schetyna – premier, wicepremierami – Barbara Nowacka z Leszkiem Millerem oraz szef PSL.

Na pierwszej konferencji pierwsze słowa nowego premiera to:

„Szanowni Państwa, stworzyliśmy najlepszą koalicję dla Polski”.

Powiecie niemożliwe! Ja wam mówię – to jest rzeczywistość 25 października 2015 roku.

Autor

- dziennikarz śledczy Gazety Bałtyckiej, kierownik redakcji ds. rozwoju. Specjalizuje się w tematyce społeczno-prawnej. Archiwista II stopnia (kursy archiwalne w Archiwum Państwowym w Gdańsku), Członek stały Stowarzyszenia Archiwistów Polskich (prawo do prowadzenia badań historycznych), miłośnik Gdyni, członek Towarzystwa Miłośników Gdyni. Hobby – prawo. Jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
 1. KpKloss pisze:

  Drodzy Rodacy
  Jestem małym trybikiem pracującym w Naszej Polsce. Tych wyborów naprawdę nie wolno przegapić! Trzeba iść i zagłosować, tylko nie na tych co już byli przy korycie – oni dosyć już nakradli PO; PIS; PSL; Lewica, a szczególne Nowoczesna, bo to przecież PO w nowym ubranku. Nie zróbcie następnego błędu – czas na zdecydowane zmiany. Dajcie szanse nowym. Ja mam sześćdziesiątkę na karku i wołam Głosujcie na młodych!!!.

 2. Extraterestial human. pisze:

  Tylko ludzie o wątpliwym umyśle zagłosują na tych co już siedzieli u władzy nic nie zrobili a obiecują więcej. Jakim to trzeba być idiotą żeby nabierać się na to przez tyle lat!!!? Większość polaków to naiwni debile. Nic się nie zmieni jak taka tępota będzie głosowała.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika